Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir – Metrobüs – Otobüs – Metro

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir – Metrobüs – Otobüs – Metro

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir – Metrobüs – Otobüs – Metro ile Nasıl Gidilir? hakkında bilgiler vereceğiz.

    Nakkaştepe Millet Bahçesi Hakkında Kısa Bilgi     

90 bin metrekarelik bir alan içerisinde yer alan Millet bahçesi sizlere Muhteşem Boğaz Manzarasını ayaklarınızın altına getiriyor. Millet Bahçesi İçerisinde;

-Piknik Alanları (200 kişilik Ahşap Masa)

-Spor Alanları (Tenis Kortu)

-Yürüyüş ve Gezinti Parkuru

-Zİpline ve Macera Parkuru

-Biyolojik Gölet

-Doğa Keşif Atölyesi (Mucit Evi)

-Amfi Alanı

-Uçan Yol

-Manzara Seyir Terası

-Bay & Bayan WC

-Mecid

ve Kafeterya Alanları bulunmaktadır.

Bu Güzel Alana Anadolu Yakasından ve Ayrupa Yakasından gitmek için bir çok alternatif bulunmaktadır. Şimdi sizlere bunlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.  

       Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?        

Nakkaştepe Millet Bahçesi, İstanbul ilini Üsküdar ilçe sınırları içerisinde Kuzguncuk Mahallesinde bulunmaktadır. İster Toplu Taşıma Araçları isterseniz de Özel araçlarınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

                      Avrupa Yakasından Gidecekler;                  

Avrupa Yakasından Gelecekler için En Uygun ulaşım Metrobüs ile gitmek olacaktır.

Avcılar – Büyükçekmece – Bahçelievler – Beylikdüzü’nde Gelecekler; 34Z – 34A – 34AS Metrobüse hatlarına binip 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anıt durağında indikten sonra yürüyerek ulaşabilirler.

Bayrampaşa – Esenler’den Gidecekler; Yenikapı – Havaalanı arası hizmet veren Metro hattına binip Merter olarak bilinen yerde indikten sonra 34Z – 34A – 34AS Metrobüse hatlarına ile aktarma yapıp binip 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anıt durağında indikten sonra yürüyerek ulaşabilirler.

Güngören – Bağcılar’dan Gidecekler; Kabataş – Bağcılar arası hizmet veren Tramway’a binip Zeytinburnu olarak bilinen yerde indikten sonra 34Z – 34A – 34AS Metrobüse hatları ile aktarma yaparak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anıt durağında indikten sonra yürüyerek ulaşabilirler.

               Anadolu Yakasından Gidecekler;                       

Üsküdar’dan Gidecekler; Üsküdar – Çekmeköy arası hizmet veren M4 – Metro hattına binip Bağlarbaşı Durağında indikten sonra İlahiyat Fakültesi önünden kalkan 14M veya 15F nolu otobüsler ile aktarma yaparak Millet Bahçesine ulaşabilirsiniz. Eğer yürümek isterseniz Millet Bahçesi 15 dakika uzaklıktadır. Bağlarbaşı çıkışından çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Kadıköy’den Gidecekler; 15F veya 14M otobüslerine binip Nakkaştepe Millet Bahçesi durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Maltepe – Pendik – Kartal – Tuzla ilçelerinden gelecekler; Kadıköy’e kadar gelip buradan 15F veya 14M otobüslerine binip Nakkaştepe Millet Bahçesi durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Ümraniye’den Gidecekler; Üsküdar – Çekmeköy arası hizmet veren M4 – Metro hattına binip Bağlarbaşı Durağında indikten sonra İlahiyat Fakültesi önünden kalkan 14M veya 15F nolu otobüsler ile aktarma yaparak Millet Bahçesine ulaşabilirsiniz. Eğer yürümek isterseniz Millet Bahçesi 15 dakika uzaklıktadır. Bağlarbaşı çıkışından çıkmanızı tavsiye ediyoruz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler…

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.