Namık Kemal Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – TEKİRDAĞ

Namık Kemal Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – TEKİRDAĞ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Namık Kemal Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş ÜCreti – Ziyaret Saatleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

          Namık Kemal Evi Müzesi Hakkında Bilgiler        

Tekirdağ Belediyesi ve Namık Kemal Derneği tarafından Gazeteci, Şair ve Devlet Adamı Namık Kemal ‘in anısına 19. yy’dan kalma eski Osmanlı Evi, Aslına Uygun Şekilde Restore Edilerek Müze Olarak 1993 yılında Ziyaretçilere Açılmıştır.

                           Namık Kemal Kimdir?                                

1840 yılında Tekirdağ’da dünyaya gelen Namık Kemal, Milliyetçiliğin önde gelen isimleri ve öncülerinden olarak bilinir. Genç Osmanlı hareketi mensubu, Gazeteci, Şair, Devlet adamı ve ünlü yazar olarak tanınır. Özellikle “İntibah” romanı ve “Vatan, Yahut Silistre” isimli tiyatro oyunu en çok bilinen eserleri arasındadır.

      Namık Kemal Evi Mimarisi Hakkında Bilgiler   

Namık Kemal Evi, Tekirdağ’da görülmesi gereken önemli yerler arasındadır. Klasik Tekirdağ Evleri tarzında yapılan Müze evi, 3 katlı Ahşap yapılı ve 6 odalı ve Geniş bir bahçe içerisindedir.  Bodrum katı sergi salonu, Yatak odası etnografik eşyaları, diğer odalarda ise fotoğrafları, ve yazmış olduğu şiir eserler bulunuyor.

                    Namık Kemal Müzesinde Neler Var?         

Müze’de , Genel olarak Namık Kemal ve onun hakkında yazılmış eserler evde teşhir edilmektedir. Müzenin Zemin Katında  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Namık Kemal’in portreleri, teşhir dolabı, Namık Kemal’in mezarının ve II. French Rakoczi’nin yağlı boya tabloları ilk göze çarpan eserlerdir. Aslına bakıldığında karma bir müze gibi de diyebiliriz.

Müzede Aynı Zamanda Tekirdağ Tarihini Simgeleyen Eserler, Hatıra evi, Fotoğraflar, Basında çıkan haberler,  Tekirdağ mutfağı, baş odası ve yatak odasını tanıtan etnografik eşyalar sergileniyor.

             Namık Kemal Evi Müzesi Giriş Ücreti              

Giriş ÜCRETSİZDİR.

          Namık Kemal Evi Müzesi Ziyaret Saatleri?         

08.00-12.00 / 13.00-17.00

Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

            Namık Kemal Evi Müzesi’ne Nasıl Gidilir?     

Namık Kemal Evi, Tekirdağ il merkezinde bulunduğundan dolayı ulaşım oldukça kolaydır. Valilik Binasına 100 metre uzaklıkta Süleyman Paşa Belediye Binasının hemen karşınında bulunmaktadır.

Adres: Eskicami – Ortacami, Namık Kemal Caddesi Tekirdağ – Merkez

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.