Anasayfa / Adıyaman / Nemrut Dağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Nemrut Dağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Nemrut Dağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Adıyaman Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Nemrut Dağı Milli Parkı, Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde, Adıyaman ili Kahta ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. 1988 yılında Milli park ilan edilen bu yerin toplam Yüz ölçümü 13.827 hektardır. Milli parkın kaynak değeri eski çağlarda “Kommagene” olarak bilinen, bu alanda bulunan arkeolojik kalıntılardır. Antiochos tümülüsü ve buradaki dev heykeller, Eskikale, Yenikale, Karakuş Tepe ve Cendere Köprüsü milli park içinde kalan kültürel değerlerdir.

Nemrut Dağı Milli Parkı Giriş Ücreti

Nemrut Dağı Milli Parkı Giriş Ücreti;  20 TL

Nemrut Dağı Antiochos tümülüsü ve Arsameia kenti tek biletle gezilebilmektedir.

Müze Kartınız ile Ücretsiz Girebilirsiniz.

Nemrut Dağı Konaklama İmkanları

Güneşin doğuşu ve batışı için muhteşem bir nokta olan Nemrut Dağı genellikle zirveye tırmandıktan sonra uzun süre geçirmenizi sağlamaktadır. Konaklama amacıyla yakın konumda bulunan Kahta ilçesinde veya Adıyaman kentinde birçok otel ve konaklama işletmesi tercih edilebilir. Muhteşem bir Güneydoğu mutfağını sergileyen Adıyaman’da birçok farklı mutfak keyfine varabilir, kebaplar, et yemekleri, Doğu Mutfağı kültüründen yemekler ve pideler gibi lezzetleri tadabilirsiniz.

OKUMALISIN  Davlumbaz Yaylası Nerede - Nasıl Gidilir?

Nemrut Dağına Nasıl Gidilir?

Nemrut’a ulaşmak için Adıyaman’ın Kahta ilçesine kadar şehirlerarası otobüslerle gelinebileceği gibi, Kahta’ya 15 km. mesafedeki Adıyaman Havaalanı da kullanılabilir. Alternatif olarak Kahta’ya 1,5-2,5 saat mesafelerdeki Şanlıurfa, Malatya ve Gazi Antep havaalanı da kullanılabilir.  Nemrut Dağı ören yeri, İl Merkezine direkt 87 km. Kâhta ilçesine 43 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir