Nemrut Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik – Bitlis

Nemrut Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik – Bitlis

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Nemrut Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Nemrut Gölü Hakkında Bilgiler                   

Nemrut Gölü, Dünyanın ikinci, Türkiye’nin En Büyük Krater Gölü olup, Nemrut Gölü, Adını MÖ 2100’de yaşamış Babil Hükümdarı Nemrut’tan almıştır. Nemrut Gölü, Van Gölü havzasının batısında, Bitlis ilinin Tatvan, Ahlat ve Güroymak ilçeleri arasında bulunmaktadır.

Nemrut Gölü, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” alması, buranın ne kadar değerli ve özel bir yer olduğunu tekrar ispatlamıştır. Dağların arasında  2 bin 250 rakım yüksekliğinde harika bir yerdir. Özellikle doğa severler tarafından ilgi görmektedir.

Türkiye’nin En Büyük Krater Gölü

2250 rakımlı Nemrut Volkanik dağının zirvesinde bulunan göl, ismi bakımından genel olarak Adıyaman Nemrut ile karıştırılmaktadır.

              Nemrut Gölü’nde Neler Yapılır?                  

Doğal güzellikleri saymakla bitmeyen bu harika yerde yaz sıcağında buz gibi suda yüzebilir, Doğa yürüyüşü yapabilir, Kamp kurabilir, Piknik yapabilirsiniz. Doğal güzelliklerinin yanı sıra sıcak ve soğuk gölleri, buz mağarası, buhar bacası, farklı bitki türleriyle harika bir tabiata sahiptir.

OKUMALISIN  Palandöken Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

                   Nemrut Gölü’ne Nasıl Gidilir?                         

Bitlis ilinin Tatvan, Ahlat ve Güroymak ilçeleri arasında bulunmaktadır. Sizlere tavsiyemiz Tatvan tarafından giden yolu tercih etmenizdir. En güzel yol oradandır. Mümkün olduğu kadar arazi araçları ile gitmenizi tavsiye ediyoruz. (8 km asvalt, 12 km’si taş döşelidir.)

Nemrut Gölü

Nemrut Krater Gölü

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.