Niğde Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Niğde Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Niğde Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir?  Niğde Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Niğde Saat Kulesi

Niğde Saat Kulesi Niğde ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Niğde merkezine bağlı Çayır Mahallesi, Mustafa Üçler Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Niğde Saat Kulesi, 1866 yıllında Ziya Paşa tarafında inşa edilmiştir. Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. seneyi devriyesinde valilere saat kulesi yapımıyla ilgili gönderdiği fermanla birlikte inşa edilmiştir.  Kalenin batı burçlarından birinin üzerine inşa edilmiştir. Saat kulesinin stilinden yola çıkarak 19. yüzyıla ait olduğu bilgisine ulaşılmaktadır.

41 metre uzunluğuyla şehrin her tarafında görünen kule görülmeye değerdir. Mimarisi ve bulunduğu konum itibariyle kesinlikle görülmeye değerdir. Kuleye çıkılmıyor. 2006 yılında restorasyon çalışmaları yapılmıştır.

Niğde Saat Kulesi Nerede?

Niğde Saat Kulesi Niğde ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Niğde merkezine bağlı Çayır Mahallesi, Mustafa Üçler Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Niğde Saat Kulesi Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelenler öncelikle kent merkezine, daha sonra ise Mustafa Üçler Caddesi üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

OKUMALISIN  Amasya Gözlek Kaplıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

 Toplu taşıma ile gelmek isteyenler ise kaleye otobüs ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Merkeze çok yakın olduğu için yürüyerek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.