Norveç Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – VİZE

Norveç Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – VİZE
1.120
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Norveç Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Norveç Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Norveç Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Norveç Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz ile Norveç ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Norveç Büyükelçiliği’ne gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Norveç Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara ilinin Çankaya ilçesinde Turan Güneş Bulvarı Üzerinde bulunmaktadır.

Norveç Büyükelçiliği Vize Bölümü Bilgileri

Çalışma Saatleri; Pazartesi-Perşembe 08:30-16:30, Cuma 08:30-14:00 Saatleri arasındadır.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Norveç Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Turan Güneş Bulvarı No: 106 Yıldız Kule İş Merkezi Çankaya-Ankara

Telefon: +90 312  408 48 00

Norveç Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki İran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Norveç Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule ’de bulunmaktadır.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule’de bulunmaktadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerden Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Atakule Kavşağına kadar götürecektir. Buradan da düm düz devam ederek, Turan Güneş Bulvarı kavşağına kadar ilerleyiniz. Bu kavşaktan sağa dönerek Turan Güneş Bulvarı boyunca ilerleyiniz.  Yıldız Kule olarak bilinen yüksek kuleyi göreceksiniz, Büyükelçiliğin yeri buradadır.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule’de bulunmaktadır.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule’de bulunmaktadır.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.