Nusretiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Beyoğlu – İstanbul

Nusretiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Beyoğlu – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Nusretiye Cami (Tophane) Nerede – Nasıl Gidilir  Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Nusretiye Cami Hakkında;                         

Nusretiye Cami, İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tophane semtinde bulunur. Kılıçali Paşa Mahallesinde yer almaktadır.

Bu cami, Tophane camisi olarak da bilinir. Caminin olduğu yerde 3. Selim zamanında yapılan Arabacılar Kışlası Camisi bulunuyordu. Bu cami uzun yıllar yöre halkına hizmet etti. 1823 yıllında burada büyük bir yangın çıktı. Bu yangın neticesinde bu cami 1823 yıllında 2. Mahmut Arabacılar Kışlası Camisinin yerine bir cami yapmaya karar verir. Bu camiyi de Krikor Balyan’a yaptırır. Bu caminin yapılmasının sebebi ise o zaman Osmanlı Devletin başına bela olan yeniçerileri kapatmasıydı. Bunu zaferle kutlamak için bu cami inşa edildi. Cami birçok kez restore edilerek günümüzdeki haline ulaşmıştır.

                         Nusretiye Cami Nerede?                           

Tophane Cami, İstanbul ili Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tophane semtinde bulunur. Kılıçali Paşa Mahallesinde bulunmaktadır.

                    Nusretiye Cami’ne Nasıl Gidilir?                  

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 22, 28, 28T, 29D, 30D, 41E, 58A, 62 ve 70KE otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Marmaray ve M2 hattına binerek gelebilirler.

Minibüs ile gelmek isteyenler ise MİNİBÜS: B-44 hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisi kullanarak caminin bulunduğu bölgeye ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.