Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Nusretiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Nusretiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Nusretiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir? Beyoğlu Gezilecek Yerler? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Nusretiye Cami Hakkında;

Nusretiye Cami, İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tophane semtinde bulunur. Kılıçali Paşa Mahallesinde bulunmaktadır.

 

Nusretiye Cami, Tophane camisi olarak da bilinir. Caminin olduğu yerde 3. Selim zamanında yapılan Arabacılar Kışlası Camisi bulunuyordu. Bu cami uzun yıllar yöre halkına hizmet etti. 1823 yıllında burada büyük bir yangın çıktı. Bu yangın neticesinde bu cami 1823 yıllında 2. Mahmut Arabacılar Kışlası Camisinin yerine bir cami yapmaya karar verir. Bu camiyi de Krikor Balyan’a yaptırır. Bu caminin yapılmasının sebebi ise o zaman Osmanlı Devletin başına bela olan yeniçerileri kapatmasıydı. Bunu zaferle kutlamak için bu cami inşa edildi. Cami birçok onarımdan geçilmiştir.

Nusretiye Cami Nerede?

Nusretiye Cami, İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır. Beyoğlu ilçesine bağlı Tophane semtinde bulunur. Kılıçali Paşa Mahallesinde bulunmaktadır.

Nusretiye Cami’ne Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Dalaman Gezilecek Yerler - Dalaman Gezi Rehberi

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 22, 28, 28T, 29D, 30D, 41E, 58A, 62 ve 70KE otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Marmaray ve M2 hattına binerek gelebilirler.

Minibüs ile gelmek isteyenler ise MİNİBÜS: B-44 hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir