Nüzhetiye Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, KOCAELİ

Nüzhetiye Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, KOCAELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Nüzhetiye Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti – Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılır mı? Şelale ve Çevresindeki Yürüyüş Parkuru hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

          Nüzhetiye Şelalesi Nerede?       

Şelale, Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi Nüzhetiye Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Doğaseverlerin vazgeçilmez adresi olan bu yer Hem Doğal güzelliği hem de yürüyüş parkuru ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

Samanlı Dağları üzerinde yer alan köylerden biri olan Nüzhetiye köyünde gizlenmiş bir doğa harikasıdır. İsmini bulundu köyden alan şelale bölge halkı ve gezginler tarafından sevilen bir yerdir.

Şelale, ortalama 8-10 metre yükseklikten Gürül Gürül akmaktadır. Hem devasa ağaçlar hem şelale gelen misafirlere görsel bir şov hazırlıyor.

Nüzhetiye Şelalesi

Parkur ortalama 5 km lik inişli çıkışlı orta zorlukta bir alanı kapsamaktadır. Bazı bölümlerde iple çıkılmaktadır. Parkurun başlangıç noktası, Köyde bulunan alabalık tesisinin olduğu yerdir. Güzergâh boyunca yönlendirici işaretler bulunuyor. Cıvıl Cıvıl kuş sesleri içinde Şelalenin bulunduğu alan dâhilinde bir çok güzelliği görme fırsatı yakalayacaksınız.

          Nüzhetiye Şelalesi’nde Kamp Yapılır Mı?             

Evet Yapabilirsiniz. Fakat şunu belirtmek gerekir, Şelale ve çevresinde herhangi bir işletme bulunmuyor. Doğa ile başbaşa bir yer olduğunu belirtelim. En yakın yer Köy’dür.

En Yakın Otobüs hattı, KM23 Suludere – Karamürsel – Nusretiye 

         Nüzhetiye Şelalesi Giriş Ücreti                 

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                 Nüzhetiye Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                 

Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi Nüzhetiye Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şelale’ye toplu taşıma aracı gitmiyor. En Yakın Köye gelen araçlar olup buradan sonra yürüyerek gidebilirsiniz.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Nüzhetiye Şelalesi’ne otobüs ile Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.