Obaköy – Yeşil Vadi Nerede – Nasıl Gidilir – Asma Köprü – Kırıkkale

Obaköy – Yeşil Vadi Nerede – Nasıl Gidilir – Asma Köprü – Kırıkkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Obaköy – Yeşil Vadi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış & Kapanış Saatleri?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

           Obaköy – Yeşil Vadi Hakkında Bilgiler           

Obaköy – Yeşil Vadi, Kırıkkale ilinin Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kırıkkale merkeze 23 km Yahşihan merkeze ise 8 km mesafededir. Obaköy Kızılırmak kenarında bulunmaktadır.

Obaköy ve Yeşil Vadi Kırıkkale’nin başlıca eğlence ve dinlenme alanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler açısından önemli etkinlik alanlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Kızılırmak kıyısında buluna Obaköy’de muhteşem doğanın içerisinde harika bir kahvaltı ile güne başlayabilir, uzun yürüyüş alanlarında doğanın sesini dinleyebilir, şehirden uzak bisiklet sürüş keyfini yaşayabilir ve çocuklarınızla ekolojik tarım uygulamaları yapabilirsiniz.

“Obaköy” içerisinde hobi (ekolojik tarım) bahçeleri, akvaryum, yöresel çadır, ırmak kenarı iskeleler, ağaçlandırma alanları, yiyecek-içecek alanları, oyun ve spor alanları, yürüyüş alanı, asma köprü, padok alanı ve şelale bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Dalaman Çevresinde Arabayla Gezilecek Yerler?

“Yeşil Vadi” Kızılırmak kenarında yaklaşık 300 dekarlık alan üzerinde olup; içerisinde Asma Köprü, yeşil alanlar, ırmak boyu iskeleler, pergolalar, otopark, ağaçlık alanlar ve spor alanları yer almaktadır.

Turkuaz Bisiklet Yolu, Yeşil Vadi’den başlayıp Obaköy’e kadar Kızılırmak boyunca devam eder ve toplam 8 kilometre uzunluğa sahiptir. Özellikle çocuklu ailelerin buraya gelmesini kesinlikle tavsiye ediyoruz. Dopdolu eğlenceli vakit geçirmek isteyenler kesinlikle buraya gelmeliler.

            Obaköy – Yeşil Vadi Giriş Ücreti              

Obaköy’e giriş Ücretsizdir.

     Obaköy – Yeşil Vadi Açılış & Kapanış Saati    

Burası haftanın her günü sabah 08.30 ile akşam 20.30 arasında açık konumdadır.

                Obaköy – Yeşil Vadi Nerede?                  

Obaköy – Yeşil Vadi, Kırıkkale ilinin Yahşihan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kırıkkale merkeze 23 km Yahşihan merkeze ise 8 km mesafededir. Obaköy Kızılırmak kenarında bulunmaktadır.

OKUMALISIN  İtalya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

             Obaköy – Yeşil Vadi Nasıl Gidilir?              

Buraya hususi araçlar ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara yönünden gelirken Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesini geçtikten sonra Karayolları Denetleme Noktasına (Kantar) gelmeden yol ayrımından sağa dönülerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.