Ocaklı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Tokat Gezilecek Yerler

Ocaklı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Tokat Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ocaklı Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti –  Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

            Ocaklı Şelalesi Nerede?         

Ocaklı Şelalesi, Tokat ilinin Pazar ilçesine 7 km. uzaklıkta Ocaklı Köyünde bulunan doğal bir tabiat harikasıdır. Ocaklı Şelalesi etrafı yayla turizmi ve günü birlik piknik için müsaittir. Suyu yaz kış devamlı akmaktadır.

Ocaklı – Munamak Şelalesi Hakkında Bilgiler

Şelale yaklaşık 1080 metre yüksekliktedir ve 28 metre yükseklikten gürül gürül akmaktadır. Şelale özellikle ilk baharda kar sularının erimesiyle yoğun bir şekilde akmaktadır. Gidecek ziyaretçilere tavsiyemiz en güzel zamanı ilkbahardır. Hem şelale hem de doğada açan endemik bitki türlerini görebilirsiniz.

Fotoğraf severler için çok güzel doğa manzaraları bulunmaktadır. Ocaklı Şelalesinde gezebileceğiniz yer olarak, Ocaklı Şelalesinden Ballıca Mağarasına doğa ile iç içe 1,5 km. stabilize yol mevcuttur. Bu yolda doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

   Ocaklı Şelalesi Giriş Ücreti     

Şelale’ye Giriş ÜCRETSİZDİR…

OKUMALISIN  Osmaneli İçmeleri Nerede - Nasıl Gidilir - Bilecik Gezilecek Yerler

Ocaklı Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Ocaklı Şelalesi, Tokat ilinin Pazar ilçesinin Ocaklı köyünde bulunan bu yere gelmek için, Pazar ilçesine gelmeniz ve buradan köye giden dolmuşlara binmeniz gerekiyor, köyden yaya olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracınızla gelecekseniz eğer yine bu güzergahı takip etmelisiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.