Ödemiş Gölcük Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp

Ödemiş Gölcük Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik – Kamp

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ödemiş Gölcük Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ateş Yakmak Serbest mi? Piknik Yapılacak Alanlar?  Gölcük Gölünde Kamp Yapılır mı? bu konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Gölcük Gölü, İzmir ili Ödemiş ilçesi Gölcük Mahallesi sınırlarında bulunan alüvyal set gölüdür. Göl, çevresi çam ormanları ile kaplı yaylanın tam ortasında bulunuyor.

Bozdağlar olarak bilinen Manisa ve İzmir arasındaki sıradağlar üzerinde bulunan doğa harikası sevimli bir yaylada bulunmaktadır. Asırlık ağaçları, şifalı bitkileri ve muhteşem çam ormanlarıyla insanı kendinden alan bir doğası var. Denizden yüksekliği 1100 metre olan Gölcük Gölü, tektonik hareketler sonucunda oluşmuştur.

Gölcük yaklaşık 900 rakımda bulunuyor. İzmir Merkez ve Ödemiş’e göre yaklaşık 9-10 derece daha serin bir sıcaklığa sahiptir. Bu sebeple yaz aylarında tercih edilmektedir.

Gölcük Gölü, temiz havası, konaklama tesisleri, mesire alanları ve spor kulüplerinin kamp merkezi olarak kullanılmaktadır. Ege’nin en önemli kayak tesisi olan Bozdağ Kayak Merkezine yakın bir konumda yer almaktadır.

İzmir’den 130 km uzaklıktaki Gölcük, özellikle yaz döneminde daha yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Çok sayıda balık restoranı da bulunuyor. Yemek alternatifinin balıkla sınırlı olmadığı beldede Ödemiş köftesi, sucuk- ekmek, zeytinyağlı yemekler de yeme şansına sahipsiniz

Göl çevresinde her bütçeye uygun fiyatlı pansiyon ve oteller ile konaklama imkanı bulunmaktadır. Ayrıca Göl kenarında ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün 1934 yılında kalmış olduğu tarihi bina, bugün halen otel olarak kullanılmaktadır.

             Ödemiş Gölcük Gölü’nde Neler Yapılır?         

Gölcük Gölü ve Çevresinde Neler yapılır konusundan bahsedecek olursak, Piknik yapmak için uygun alanları olan bir yerdir Gölcük gölü. Ayrıca, Göl çevresinde Güzel yürüme alanları bulunuyor, buralarda gezebilir, Kamp Sandelyenizi götürüp Göl kenarında oturup Birşeyler içebilirsiniz. Olta Balıkçılığını sevenler Tam sizlik bir yer. Gölcük Gölü çevresinde birçok Çay bahçesi ve Yemek yeme yerlerini göreceksiniz bu yerlerde oturup bir şeyler yiyip içebilir, Doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.

              Gölcük Gölünde Kamp Yapılır mı?                  

Evet, Kamp yapmak isteyenler Göl çevresinde bulunan yerlerde Kamp yapabilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınızı bu köyden alabilirsiniz. Konaklama için Gölcük Beldesi içerisinde uygun fiyatlı pansiyonlarda bulunuyor.

                 Ödemiş Gölcük Gölü Giriş Ücreti;                 

Gölcük Gölüne Giriş Ücretsizdir.

                   Ödemiş Gölcük Gölü Nerede?                        

Gölcük Gölü, İzmir ilinin Ödemiş İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ödemiş ilçesine bağlı Gölcük Mahallesi sınırları içerisindedir.

                Ödemiş Gölcük Gölü’ne Nasıl Gidilir?            

Gölcük Gölü, İzmir şehir merkezine 130 km, Ödemiş’e 20 km, Manisa’ya 98 km, Salihli’ye 35 km uzaklıkta. İzmir şehir merkezinden Gölcük’e ulaşım İzmir-Aydın Otoyolu üzerinden sağlanıyor.

Aracıyla Gidecekler, Çevreyolundan; Bayındır, Ödemiş, Birgi, Bozdağ yolu ile veya İzmir-Ankara karayolundan; Turgutlu, Ahmetbeyli Sart’tan Bozdağ istikametinde gittiklerinde kolayca ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek mümkündür. İzmir Otogarı’ndan kalkan minibüsler ile Ödemiş’e kadar gittikten sonra Ödemiş’ten düzenli seferleri bulunan Gölcük minibüsleri ile Gölcük’e ulaşmak mümkündür.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.