Anasayfa / Cafe - Restaurant / Odunpazarı Modern Müze Nerede – Nasıl Gidilir?

Odunpazarı Modern Müze Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Odunpazarı Modern Müze Nerede – Nasıl Gidilir? – Eskişehir Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Odunpazarı Modern Müze Hakkında;

Odunpazarı Modern Müze, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Odunpazarı ilçesine bağlı Şarkiye Mah. Atatürk Bul. Üzerinde bulunmaktadır.  Odunpazarı Modern Müze Osmanlı kubbe mimarisi, geleneksel Japon mimarisi ile Odunpazarı sivil mimarisinden esinlenerek inşa edilmiştir. Bu müze yaklaşık olarak 4 bin 500 metrekarelik çağdaş sanat alanına sahiptir. Müze, 6 Eylül 2019 yılında hizmete açılmıştır.

Ahşap yapı sistemi ve etkileyici mimarisiyle ön plana çıkan müzede sergileme alanlarının yanı sıra kafe, satış mağazası ve atölye alanları da bulunmaktadır. Bu sebeple burası bir müze olmasının yanı sıra gerçekleştirilecek eğitim programları, seminerler, sanatçı buluşmaları, atölye çalışmaları ve dinamik sergi programlarıyla kültürel gelişimin artırılması ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlendirilmesi hedeflerinin de olduğu kolektif bir yerdir.

Odunpazarı Modern Müze Ziyaret Saatleri

Pazartesi günleri kapalıdır.

  • Salı              10:00–18:00
  • Çarşamba   10:00–20:00
  • Perşembe   10:00–18:00
  • Cuma           10:00–18:00
  • Cumartesi    10:00–18:00
  • Pazar            11:00–18:00 Saatleri arasında müzeyi gezebilirsiniz.
OKUMALISIN  Çeşme Ilıca Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Odunpazarı Modern Müze Giriş Ücretleri

Tam: 20 TL

İndirimli: 15 TL (12 yaş üstü öğrenciler, öğretmenler, 65 yaş üstü kişiler)

Grup bileti: 18 TL

Not: OMM üyeleri, engelliler, 12 yaş ve altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri, basın mensupları müzeyi ücretsiz ziyaret edebilmektedir.

Not: Odunpazarı Modern Müzesine Rehber eşliğinde gezmek isterseniz eğer ek  bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Odunpazarı Modern Müze Nerede?

Odunpazarı Modern Müze, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Odunpazarı ilçesine bağlı Şarkiye Mah. Atatürk Bul. Üzerinde bulunmaktadır.

Odunpazarı Modern Müze Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları, özel aracınız veya taksi ile ulaşabilirsiniz. Hususi aracınızla gelmek için öncelikle Eskişehir şehir merkezine gelmeniz gerekiyor. Oradan tabelaları izleyerek rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kurşunlu Camii ve Külliyesi ‘nin olduğu alanda belediyeye ait bir park bulunuyor. Aracınızı buraya park edebilirsiniz.

Toplu taşıma aracı ile gelmek isteyenler Otogar’dan tramvay’a binip en yakın Atatürk Lisesi tramvay durağında inip 5 dk bir yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsler bu bölgenin önünden geçmektedir.

OKUMALISIN  Hz. Yuşa Türbesi ve Yuşa Tepesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Şehrin en eski yerleşim alanı olan bu bölgede günümüzde birçok önemli tarihi ve turistik yapı bulunuyor.Bunlardan Bazıları;

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere İzmir Bademler Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Ne Yenir – Neler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir