Anasayfa / Doğal Güzellikler / Ohtamış Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Ohtamış Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ohtamış Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir? Ordu’da Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ohtamış Şelalesi, Ordu ilinin Ulubey ilçesine bağlı olan Ohtamış köyünde bulunan bir şelaledir. Yaklaşık 30 Metre yükseklikten gürül gürül akan şelale, Doğa ile iç içe olacağınız muhteşem bir yerdir.

Ulaşımı bir hayli zor olan fakat ulaştığınızda sizleri büyüleyen bir yer olduğunu söylesek hiç yanlış olmaz. Ulaşımının zor olması şelale ve çevresinin bozulmamasını, bakir kalmasını sağlamıştır. Ohtamış Şelalesi, Şelaleden akan suyun sesi ve Kuş cıvıltıları ile görsel bir şölen sunmaktadır.

Ohtamış Şelalesi ve Çevresinde Neler Yapılır?

Ohtamış Şelalesi ve Çevresinde Piknik ve Kamp yapabilir, Doğa yürüyüşleri yapabilir, Şelale altında oluşan gölette yüzebilir, Harika Fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Şelale içerisinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Wc yok, Çeşme yok, Alışveriş yapacağınız en yakın yer Ohtamış köyüdür.

Ohtamış Şelalesine gideceklere küçük tavsiyelerimiz olacak, Ulaşımı biraz zor. Aracınızı park etttikten sonra ortalama 400-500 metre toprak ve patika yoldan yürüyüş mesafesi olduğundan dolayı spor ayakkabı ve spor kıyafetler getirmenizi tavsiye ediyoruz. Patikalar ve taşlı araziler Yaşlılar ve çocuklar için sıkıntı yaratabilecek bir düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

OKUMALISIN  Heybeliada Camii (Meydancık Cami) Nerede - Nasıl Gidilir?

Ohtamış Şelalesi Giriş Ücreti;

Ohtamış Şelalesine Giriş için Herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Ohtamış Şelalesi’ne Nasıl Gidilir;

Ohtamış Şelalesi, Ordu ilinin Ulubey ilçesine bağlı olan Ohtamış köyü sınırları içerisinde bulunmajktadır. Ulubey ilçesine 18 km, Ordu il merkezine 35 km uzaklıktadır. Aracınızı şelaleye yakın bir yere bırakıp 500 metre toprak yoldan  yürüyerek gidiyorsunuz.

Şahsi aracı ile Gelecekler,

Ulubey ilçesinden Gidecekler, Karakoca-Elmaçukuru-Akoluk güzergâhını takip ederek Ohtamış sapağına geleceksiniz. Buradan Yönlendirici levhalarını takip ederek Ohtamış Köyüne dönünüz daha sonra 3 km gittikten sonra Ohtamış Şelalesine ulaşacaksınız.

Fatsa ilçesinden Gidecekler, Fatsa-Çamaş-Gürgentepe güzergâhını takip ederek. Ortalama 1 saat sonra Gölköy sapağına geleceksiniz, Buradan Gölköy’e dönmeden Ulubey yönüne dönerek devam ettikten sonra Ohtamış Şelalesi yönlendirici tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong  Giriş Ücretleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir