Olimpos – Adrasan – Çıralı Gezilecek En İyi 10 Yer –Tekne Turu– Antalya

Olimpos – Adrasan – Çıralı Gezilecek En İyi 10 Yer –Tekne Turu– Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Olimpos – Adrasan – Çıralı – Kumluca Bölgesinde Gezilecek En İyi Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Antalya ilinin En Güzel ve Bakir yerlerinden olan Olimpos – Çıralı Bölgesine son zamanlarda ilgi giderek artmaktadır. Mavi ve Yeşil’in iç içe olduğu bu yerlerde gerek sahil şeriti gerekse de tekneler ile gidilen koylar görenleri büyülemektedir. Şimdi sizlere bu bölgede gezilmesi & Görülmesi gereken yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Olimpos – Adrasan – Çıralı – Kumluca’da Gezilecek En İyi 10 Yer   

                                                    1- Suluada                                   

Adrasan Sahili’nden Kalkan tekneler ile gidebileceğiniz bu harika yer, Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmektedir. Turkuaz mavisi suyu ve Beyaz Kumu ile muhteşem bir yerdir. Sadece Adarasan’dan Kalkan tekneler ile gidilmektedir.

                            2- Porto Ceneviz Koyu                                    

Roma Döneminde Cenevizden gelen ticaret gemilerinin korsanlardan korunmak için sığındığı bir koy olduğu söylenmektedir. Bu koyun diğer ilginç yanı, Giden ziyaretçiler şifalı olarak gördükleri Çamur’u vücutlarına sürerek Çamur Banyosu yapıyor.

                                    3- Olimpos Plajı                                        

Olimpos Antik Kenti ile iç içe bir bir plajdır. Dağdan gelen tatlı su denize dökülüyor ve Soğuk su ile suyun karışmasını hissedebiliyorsunuz. Sahil genel olarak taşlıktır. Denizi de bir o kadar berrak ve güzel..

OKUMALISIN  Portekiz Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

                                 4- Korsan Koyu                                         

Karaöz Mavikent sınırları içerisinde yer almaktadır.  Antik çağlarda bu bölgeler korsanların elinde olduğundan dolayı Korsan Koyu ismini almıştır.  Gerek Araç ile Gerek Tekneler ile ulaşım mümkündür. Taşlık bir sahili var, denizi ince çakıl – kum karışımıdır.

                                      5- Akvaryun Koyu                              

Sadece Tekneler ile ulaşabileceğiniz bu Güzel koy, Berrak Denizi ile meşhurdur. Dalış için oldukça uygun bir yerdir. Yüzerken Caretta Caretta Kaplumbağalar ile karşılaşabilirsiniz.

                                        6- Adrasan Sahili                              

Bölgenin en çok tercih edilen yerleri arasındadır. İnce Çakıl – Kum karışı plajı bulunuyor. Adrasan Sahili çevresi, Konaklama, Kamp, Yeme – İçme alanları olarak oldukça gelişmiştir. Tekne Turu yapacakların kalkış durağı burasıdır. Özellikle Suluada’ya gidecek tekneler yoğun trafik oluşturmaktadırlar.

                                        7- Akseki Koyu                                   

Adrasan Suluada’ya Giden Teknelerin uğrak yerlerinden biridir. Küçük bir Kumsal alanı bulunuyor. Tekneden baktığınızda Denizin için görebilirsiniz. Dalış yapmak isteyenler şnorkeli yanında getirmeyi unutmasın.

OKUMALISIN  Mevlana Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - KONYA

                                         8- Sazak Koyu                                    

Huzurun ve sessizliğin hakim olduğu doğal hayatın keyfini sürebileceğiniz bir yerdir. Tekneler ile gidilen bir yer olmak ile birlikte Orman yolundan da ulaşabileceğiniz bir koydur. Yeşil ve Mavi iç içe olması, Denizinin berrak olmasından dolayı tercih edilmektedir.

                                           9- Çıralı Plajı                                  

Güneş, Deniz ve Eşsiz tarihi güzellikleri ve Caretta Caretta Kaplumbağları ile dikkatleri üzerine çeken bir yerdir. Güneyinde Olimpos ve kuzeybatısında meşhur Yanartaş bulunuyor. Çıralı Plajı’na giderken Zeus’un Mezarını, Antik tiyatro ve hamam kalıntılarını görüyorsunuz. Çıralı Plajı, Biraz taşlık ve kumlu bir yapıdadır.

                                     10- Aşıklar Mağarası                        

Suluada’ya Giden Teknelerin uğrak yerlerinden biridir. Kaya parçası içerisinde büyük bir mağara bulunuyor. Tekneler ile buraya girip fotoğraf çektirebilirsiniz. Bir rivayete göre

 

 

 

 

 

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.