Olimpos Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Olimpos Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti  – ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Olimpos Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Olimpos Plajı Hakkında Bilgiler                    

Olimpos (Olympos) Plajı, Antalya ilinin Kumluca ilçesinde bulunmaktadır. Kumluca’nın Yazır Köyü Olimpos mevkiinde bulunmaktadır. Olimpos bölgesi doğal güzellikleri, antik şehir kalıntıları, nefis koyu ve temiz plajı ile yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeridir. Plaja bir liman kenti olan Olympos Antik Kenti içinden yürüyerek ulaşılır.

 Bu Plaj Genel olarak Taşlık bir plajdır. Deniz ayakkabısı ile gelinmesi tavsiye edilir. Olimpos Plajında kabin ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Olimpos Beydağları Milli Parkı, Antalya’nın Kemer ve Kumluca ilçeleri sınırlarında yer almaktadır. Olimpos 1972 yılından itibaren milli park statüsünde bulunmaktadır. Bu milli park ülkemizin en fazla turist çeken milli parkıdır. Beydağlarından başlayan bölge, Antik Likya Yolu, Çıralı, Yanartaş, Adrasan gibi tarihi dokuları barındırmaktadır.

 

Olimpos bölgesi narenciyeve çam ağaçları ile çevrili doğa harikası bir yerdir. Hem doğal hem de tarihi güzelliklere sahip bölge özellikle bungalov evleri ile ön plana çıkmıştır.Bu ağaç evler Türkiye’de ilk olarak burada görülmeye başlanmıştır. Pansiyonların yer aldığı noktadan sahile ulaşmanız için yaklaşık yarım saat yürümeniz gerekiyor.

                Olimpos Plajı Giriş Ücreti  2023 Yılı                 

Plaja Girmek için Antik Kentten giriş yapmanız gerekiyor.

Olimpos Antik Kente Giriş Ücreti 180,00 TL dir. 

Müze Kart ile Ücretsiz Giriş Yapabilirsiniz.

Not: Olimpos Plajı’na Çıralı Plajı tarafından da giriş yapılıyor.

                     Olimpos Plajı’na Nasıl Gidilir?                           

Olimpos (Olympos) Plajı, Antalya ilinin Kumluca ilçesinde bulunmaktadır. Kemer’den yaklaşık 28 km batıda, bağlı olduğu Kumluca ilçesine 40 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Olimpos (Olympos) Plajı’a en yakın havalimanı Antalya’da yer alıyor. Antalya Havalimanından öncelikle 600 nolu otobüs ile Antalya Otogarına ulaşım sağlamanız gerekiyor. Bunun dışında tramvay ile de havalimanından otogara ulaşım mümkündür.

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. 

  • Antalya Olimpos arası yaklaşık 85 km
  • Eskişehir Olimpos arası yaklaşık 523 km
  • Ankara Olimpos arası yaklaşık 626 km
  • İstanbul Olimpos arası yaklaşık 805 km
  • Kocaeli Olimpos arası yaklaşık 715 km
  • İzmir Olimpos arası yaklaşık 522 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.