Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Olimpos Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Olimpos Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Olimpos Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?- Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Olimpos Plajı

Olimpos (Olympos) Plajı Antalya Kumluca ilçesinde bulunmaktadır. Kumluca’nın Yazır Köyü Olimpos mevkiinde bulunmaktadır. Olimpos bölgesi doğal güzellikleri, antik şehir kalıntıları, nefis koyu ve temiz plajı ile yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeridir. Plaja bir liman kenti olan Olympos Antik Kenti içinden dere boyunca yürüyerek ulaşılır. Varılan koyun sol tarafındaki uzun kumsal Caretta’ların yumurtlama bölgelerinden biri olan Çıralı Plajıdır. Kendi aracı ile gelecekler için Antik Kent girişinde ücretli, pansiyonlar bölgesinde ise ücretsiz otoparklar mevcuttur. Olympos Plajında kabin ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Olimpos Beydağları Milli Parkı, Antalya’nın Kemer ve Kumluca ilçeleri sınırlarında yer almaktadır. Olimpos 1972 yılından itibaren milli park statüsünde bulunmaktadır. Bu milli park ülkemizin en fazla turist çeken milli parkıdır. Beydağlarından başlayan bölge, Antik Likya Yolu, Çıralı, Yanartaş, Adrasan gibi tarihi dokuları barındırmaktadır.

Olimpos bölgesi narenciyeve çam ağaçları ile çevrili doğa harikası bir yerdir. Hem doğal hem de tarihi güzelliklere sahip bölge özellikle bungalov evleri ile ön plana çıkmıştır.Bu ağaç evler Türkiye’de ilk olarak burada görülmeye başlanmıştır. Pansiyonların yer aldığı noktadan sahile ulaşmanız için yaklaşık yarım saat yürümeniz gerekiyor.

OKUMALISIN  Burdur Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Olimpos Plajı Giriş Ücreti

Antik kent içinde plaja inen yol üzerinde yer alan su kanalı ve önündeki tarihi havuz tatilciler tarafından serinlemek için kullanılmaktadır. Plaj antik kent içinde yer aldığı için giriş ücretlidir. Antik Kente giriş ücreti (Müze Kartınız yoksa) 20,00 TL dir. (2016 Ağustos) Yörede tatil için kalanlar makul bir fiyata haftalık çoklu giriş kartı almaktadır.

Olimpos Plajı Nerede Nasıl Gidilir

Olimpos (Olympos) Plajı Antalya Kumluca ilçesinde bulunmaktadır. Kemer’den yaklaşık 28 km batıda, bağlı olduğu Kumluca ilçesine 40 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Olimpos (Olympos) Plajı’a en yakın havalimanı Antalya’da yer alıyor. Antalya Havalimanından öncelikle 600 nolu otobüs ile Antalya Otogarına ulaşım sağlamanız gerekiyor. Bunun dışında tramvay ile de havalimanından otogara ulaşım mümkündür.

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. 2019 Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL dir.

  • Antalya Olimpos arası yaklaşık 85 km
  • Eskişehir Olimpos arası yaklaşık 523 km
  • Ankara Olimpos arası yaklaşık 626 km
  • İstanbul Olimpos arası yaklaşık 805 km
  • Kocaeli Olimpos arası yaklaşık 715 km
  • İzmir Olimpos arası yaklaşık 522 km
  • Bursa Olimpos arası yaklaşık 627 km
  • Kayseri Olimpos arası yaklaşık 699 km
  • Adana Olimpos arası yaklaşık 648 km
OKUMALISIN  Kaş Küçük Çakıl Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun-Terme Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir