Ölüdeniz Mavi Mağara Nerede, Nasıl Gidilir, Muğla

Ölüdeniz Mavi Mağara Nerede, Nasıl Gidilir, Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ölüdeniz Mavi Mağara Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretli mi? Mağaranın Coğrafi Özellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

   Ölüdeniz Mavi Mağara Nerede?   

Mavi Mağara, Muğla ilinin Fethiye ilçesi sınırları içesinde yer almaktadır. Fethiye/Ölüdeniz’e yaklaşık 2 km mesafede yer alır. Mağara Jeolojik dönemde denizin ve rüzgârın aşındırması sonucu oluşmuş doğal bir yapıdır.

 Mağara, soğuk su mağarası olarak da geçiyor. Mağara, suyun dibinden denize bağlanıyor ve bu delikten içeriye ışık giriyor. Mağaranın mavi renkli olmasında tek hücreli deniz yosunları etkili olmuştur. Bu nedenle adına Mavi Mağara denmiştir.

Mağaranın içinde yüzülebilecek büyüklükte bir havuz yer almaktadır. Mağaranın tek girişi var. Bir taraftan girip diğer taraftan çıkamıyorsunuz. İçerisine küçük tekneler bile sığabilecek büyüklüktedir. Mavi Mağaraya gittiğinizde yanınıza muhakkak su geçirmeyen bir fotoğraf makinası bulundurun.

O eşsiz manzarayı kaçırmak istemezsiniz. Ayrıca burada küçük bir kumsal bulunmaktadır. Temiz ve berrak sularda yüzerek güneşin de keyfine varabilirsiniz.

Ölüdeniz Mavi Mağara

Ölüdeniz Mavi Mağaradan bir görüntü…

           Ölüdeniz Mavi Mağara’ya Nasıl Gidilir?             

Mavi Mağara, Muğla ilinin Fethiye ilçesi sınırları içesinde yer almaktadır. Fethiye/Ölüdeniz’e yaklaşık 2 km mesafede yer alır.

Mavi Mağaraya gitmenin tek yolu deniz ulaşımıdır. Mavi Mağara özellikle tekne turu ile gidilebilmesi gereken bir yerdir. Ölüdeniz de kiraladığınız tekneler ile gidebilirsiniz. Ölüdeniz Tekne Turlarının ilk durağı Mavi Mağaradır. Sahile yakın olması sebebiyle yüzerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.