Ömer Eşen Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ömer Eşen Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ömer Eşen Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ömer Eşen Tabiat Parkı

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı yanıklar bölgesi olarak bilinen yerde bulunan bu Tabiat Parkı, Ağaçlar arasında bu yemyeşil bir yerdir. Bu Alanda, piknik yapabilir, Doğa yürüyüşü yapabilir veya uzanıp güneşin keyfinin çıkarılabilirsiniz.

Ömer Eşen Tabiat Parkı Hakkında;

2003 yılında 4 hektarlık bir alan üzerinde Mesire yeri amaçlı olarak yapılmıştır. Eskiden burada Orman Bölge Müdürlüğünün Eğitim Merkezi olarak hizmet veren bir bina varmış, Bu bina, günümüzde içerisinde Restoran ve konaklama amaçlı ahşap yapı ile konaklama hizmeti vermektedir.

Tabiat Parkı sığla ağaçları olarak bilinen ağaç çeşidi ile kaplıdır. Başka ağaç türü olarak, Sıtma Ağacı, Mersin, Doğu çınarı, Zambak, Süsen Ağaçları yer almaktadır. Tabiat parkı olmasından dolayı birçok hayvan çeşidine de rastlayabilirsiniz. Keklikten, Kırlangıç’a, Ağaçkakandan Atmacaya, Tavşan’dan Sincap’a kadar birçok hayvana ev sahipliği yapmaktadır.

Yeşil ve Mavinin buluştuğu bu eşsiz güzellikteki yerde birde denize girebileceğiniz koy bulunmaktadır. Günlüklü Koyu olarak bilinen bu koy’a giriş Yapmak için Tabiat Parkından Geçmelisiniz. Yâda tekne ile gelebilirsiniz. Günlüklü Koyunda; Şezlong şemsiye kiralayıp denize girebilir, Ağaçlar altında bulunan piknik masalarından ücretsiz yararlanarak evinizden getirdiğiniz malzemelerle piknik yapabilirsin.

OKUMALISIN  Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Mangal yapmanın yasak olduğu bu mesire alanı sizlere doğanın sunmuş olduğu huzuru, sakinliği içerisinde ailenizle birlikte keyifli anlar yaşatmaktadır. Burada Piknik yapın, Top Oynayın, Bisiklete binin, seyir terasına çıkarak fotoğraf çektirin, Doğa yürüyüşleri yapın doğa sizleri bekliyor.

Ömer Eşen Tabiat Parkı -Günlüklü Koyu Giriş Ücreti;

Kişi Başı 8 TL

İndirimli(Öğrenci) 4 TL

Araç ile Giriş Yapmak 25 TL (Fiyatlar 2019 yılına aittir)

Tel: 0252 633 6610

Ömer Eşen Tabiat Parkı ’na Nasıl Gidilir;

Fethiye-Muğla karayolu üzerinde bulunan Tabiat Parkı Fethiye ilçe Merkezine yaklaşık 17 kilometre uzaklıktadır.

Yaz Aylarında Kargı ile Yanıklar arasında sürekli olarak dolmuş seferleri yapılmaktadır. Bu dolmuşlarla kolaylıkla gelebilirsiniz.

Kendi Aracınızla gitmek isterseniz Fethiye ilçesine geldikten sonra Fethiye-Muğla yoluna çıktığınızda Yanıklar beldesini geçtikten sonra Ömer Eşen-Küçük Kargı Tabiat Parkı tabelalarını izleyerek yaklaşık on beş kilometre sonra ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.