Ömer Kaplıcası Nerede Nasıl Gidilir – Afyonkarahisar 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ömer Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir –  Kaplıca’nın Faydaları ve Şifaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ömer Kaplıcası Nerede Nasıl Gidilir – Afyonkarahisar 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ömer Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir –  Kaplıca’nın Faydaları ve Şifaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Ömer Kaplıcası                 

Kaplıca, Afyon ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Afyon kent merkezine bağlı Demirçevre Mahallesinde bulunur. Kent merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Afyonkarahisar-Kütahya yolu üzerinde bulunur. Kaplıcası adını Ömer Dede yatırından almıştır.

Kaplıca’nın 46-71°C sıcaklıktaki suyunun debisi 17 lt/sn.dir. Kaplıca suyunun kim- yasal özelliği sodyum klorür, bikarbonat ve hipertermal içermektedir. Su ayrıca litrede 1 gr.dan fazla CO2 ihtiva etmesi nedeniyle gazlı sular grubunda yer almaktadır. Kaplıca suları kemik rahatsızlığı, Solunum rahatsızlıkları, kadın hastalıkları beslenme bozuklukları ile sinir kas yorgunluklarını tedavi etmektedir

               Ömer Kaplıcası Konaklama                   

Kaplıcada her bütçeye uygun konaklama imkânı mevcuttur. Lüks oteller, Apart daireler ve kiralık villalar bulunur. Kaplıca bünyesinde 49 adet villa 170 yatak kapasitelidir. 35 oda ve 60 yatağı bulunan apart otel mevcuttur. 20 apart daire ise 40 yatak kapasitelidir.1 adet kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet Türk Hamamı, 1 adet büyük kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır.

                              Ömer Kaplıcası Nerede?                         

Kaplıca, Afyonkarahisar ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Afyon kent merkezine bağlı Demirçevre Mahallesinde bulunur. Kent merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Afyonkarahisar-Kütahya yolu üzerinde bulunur.

                         Ömer Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?              

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Kent merkezinde buraya sürekli sefer düzenleyen servisler bulunur. Bu servislerle ulaşabilirsiniz.

Buraya hususi araç ile gelmek isteyenler Afyon Kütahya Yolu/D650 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.