Ordu Boztepe Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir?

Ordu Boztepe Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ordu Boztepe Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir?  Ordu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Ordu Boztepe Teleferik

Ordu ilinin şehir merkezinde Atatürk Parkı içerisinden Hareket eden Teleferik hattı sizlere muhteşem bir Karadeniz manzarası sunmaktadır. Orduyu tepeden seyredebileceğiniz mükemmel bir yolculuktur. Bu yolculuk sizlere, Yeşil ve Mavinin buluştuğu eşsiz Karadeniz manzarasını ayaklarınızın altına sermektedir. Şimdi sizlere Teleferik hattı hakkında bilgiler ve neler yapabileceğiniz konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

Ordu Boztepe Teleferik Hakkında Kısa Bilgi;

Orta Karadeniz bölümünde bulunan Ordu, Tarihi Dokusu, Yemyeşil Ormanları, Yaylaları, Kültürü, Muhteşem Denizi ve Doğal güzellikleri ile Gezilip Görülmesi gereken bir yerdir. Birde bu güzellikleri 510 rakımlı bir tepeden seyretmeye ne dersiniz. Sizlere Madde Madde bilgiler;

-Yolculuk süresi yaklaşık 6 dakika gidiş ve 6 dakika dönüş süresine sahiptir.

-Hatta toplam 28 kabin ve her kabine 8 kişi binmektedir. Eğer kalabalık değilse görevlilere söyleyerek 2 kişi bile binme imkânınız bulunuyor.

-Kabinler tamamen kapalı ve kilitlidir.

-Teleferiğin toplam uzunluğu 2250 metredir, Rakım ise 510’dur,

OKUMALISIN  Eskihisar Sahili Nerede - Nasıl Gidilir - Neler Yapılır?

Boztepe’ye çıktığınızda Neler Yapabiliriz.

Boztepe de Yemek yiyebileceğiniz, çay içebileceğiniz mekânlar bulunuyor burada manzaraya karşı bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Ayrıca, yöresel eşyaların satıldığı dükkânlardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hediyelik olarak, fındık, çay alabileceğiniz dükkânlar bulunuyor. Kamp yapmak isteyenler Boztepe’de kamp yapabileceğiniz alanlar bulunuyor. Yeşil ile mavinin birleştiği harika manzaraya sahip bu güzel yerde çam ağaçlarının arasında piknik yapabilirsiniz.

Not: Ayrıca Boztepe’ye çıkarken hava durumunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çünkü sisli bir havada çıkarsanız tepeden bakıldığında hiçbir şey gözükmüyor.

Boztepe Teleferik Hattı Çalışma Saatleri;

İlk seferler Yazın saat 9:00’da Kışın ise saat 10:00’da başlamaktadır.

Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri (09.00-10.00-21.00)

Cuma ve Cumartesi günleri (09.00-22.00) saatleri arasında hizmet veriliyor.

Boztepe Teleferik Biniş Ücreti;

Teleferik Fiyatları;

Yetişkinlerin gidiş dönüş olmak üzere 10 TL, Tek Yön 6 TL,

Öğrencilerin ise gidiş dönüş olmak üzere 8 TL, Tek yön 5 TL.

0-6 yaş arasındaki çocuklar ise teleferikten ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Not: Sadece gidip ne yapacağım diyebilirsiniz yukarıdan dolmuşlar var onlarla dönebiliyorsunuz.(kamp Yapmak isteyenler tek yön alması mantıklı)

OKUMALISIN  Kounos Antik Kenti - Kaya Mezarları Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti?

Ordu Boztepe Teleferik Nereden Kalkmaktadır? Nasıl Gidilir;

Ordu ilinin şehir merkezinde Atatürk Parkı içerisinden Hareket eden Teleferik hattına ulaşım oldukça kolaydır. Kalkış noktası şehir merkezi sahil kenarında bulunan Atatürk Parkındadır

Teleferik tercihe etmeyenler, Şehir merkezinden özel aracınızla tabelaları takip edip 8 kilometrelik asfalt yolu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 8 kilometre olan mesafe yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Güzergâhı aşağıda vermiş olduğumuz haritayı kullanarak bulabilirsiniz.

Ayrıca gün içinde Ordu merkezden çalışan minibüsleri kullanarak da ulaşabilirsiniz. Boztepe’ye Teleferik ile çıktıysanız dönüşte dolmuşlar ile inebilirsiniz.

Ordu İlinin Bazı illere olan uzaklığı;

  • Ordu ile Giresun arası 44 km 38 dakikadır.
  • Ordu ile Trabzon arası 181 km ve 2 saat, 35 dakikadır.
  • Ordu ile Gümüşhane arası 206 km ve 2 saat, 57 dakikadır.
  • Ordu ile Samsun arası 152 km ve 2 saat, 10 dakikadır.
  • Ordu ile Rize arası 256 km ve 3 saat, 39 dakikadır.
  • Ordu ile Ankara arası 571 km ve 8 saat, 9 dakikadır.
  • Ordu ile İstanbul arası 889 km ve 12 saat, 42 dakikadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.