Anasayfa / Bilecik / Orhan Gazi Camii Nerede – Nasıl Gidilir?
SONY DSC

Orhan Gazi Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Orhan Gazi Camii Nerede – Nasıl Gidilir? – Bilecik Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Orhan Gazi Camii Hakkında;

Orhan Gazi Camii, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Bilecik kent merkezine bağlı İstiklal Mahallesinde A. Refik Öztürk Caddesi üzerinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

Orhan Gazi Camii Yıldırım Beyazıt tarafından dedesi Orhan Gazi adına 1392 yılında inşa ettirilmiştir. Camini diğer bir adı da Kurşunlu Cami olarak bilinmektedir.  Bunun temel sebebi Caminin kubbesinin kurşun ile kaplı olmasıdır. Bir başka kaynağa göre 1331 yılında Orhan Gazi tarafından inşa edildiği belirtilmektedir.

Camii kare planlı olarak inşa edilmiştir. Yapı olarak bakıldığında tek kubbelidir. Bu camiyi diğer camilerden ayıran temel özellik ise asıl minaresinin camiye 30 metre uzaklıkta bir kayanın üzerinde yer almasıdır. Var olan iki minare sonradan eklenmiştir. Bu cami II. Abdülhamit Döneminde restore edilmiştir.

Orhan Gazi Camii Nerede?

Orhan Gazi Camii, Bilecik kent merkezine bağlı İstiklal Mahallesi, A. Refik Öztürk Caddesi üzerinde bulunur. Diğer bir deyişle Burada bulunan Edebali Türbesine yaklaşık 50 metre uzaklıkta yer almaktadır.

OKUMALISIN  Göllüdağ Ören Yeri Nerede - Nasıl Gidilir?

Orhan Gazi Camii Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan şehir içi otobüsleri ile gelebilirsiniz.  Ya da şehir merkezden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan Atatürk Blv. ve Ertuğrul Gazi Cd. Üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir