Ormanlı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 – İSTANBUL

Ormanlı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Ormanlı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye – Şezlong – Giriş Ücretleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Ormanlı Plajı Hakkında Bilgiler                     

Ormanlı Plajı, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Ormanlı Köyü sınırları içerisinde yer alır. İlçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Plaj, Sakin ve huzurlu bir ortamda plaja girmek isteyenlere alternatif bir yerdir. Önünüzde pırıl pırıl, tertemiz deniz, arkanızda ormanın yeşilliği ile harika bir gün geçirebilirsiniz. Su Zemini kumdan oluşmaktadır. Plaj kısmında ise küçük çakıllar ve kum mevcuttur. Plaj uzunluğu yaklaşık olarak 4 km’dir. Dalgalı bir yapıya sahip olduğu için acemi yüzücülerin dikkat etmesi gereken bir yerdir.

Plaj bakımlı ve güzel bir yerdir. Ayrıca plajın üst tarafında Kamp yapabilir veya mangalınızı yakabilme şansına sahipsiniz. Plajda bir tane kafeterya ve yemek yiyebileceğiniz restoran bulunmaktadır. WC ve lavabosu var. Ormanlı Plajında telefon ve internet çekiyor.

                            Ormanlı Plajı Giriş Ücreti 2023                     

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Burası bir halk plajıdır.  Şezlong ve şemsiyeler kiralamak isterseniz eğer 50 TL bir ücret ödenmektedir. İsterseniz kendi kamp sandalyenizi ve şemsiyenizi de götürüp istediğiniz yerde denize girebilirsiniz.

                                 Ormanlı Plajı Nerede?                                 

Ormanlı Plajı, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Ormanlı Köyü sınırları içerisinde yer alır. İlçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

                                Ormanlı Plajı’na Nasıl Gidilir?                     

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 401, 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Bundan sonrasında taksi veya yürüyerek gidebilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, ilk yapması gereken Çatalca’ya ardından da Ormanlı’ya gitmek olsun. Navigasyon kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü belli bir yerde yol sola ve sağa kıvrılıyor. Sağa dönüş yaparak Ormanlı’ya ulaşabilirsiniz. Ormanlı merkeze gelir gelmez sağa dönün ve yolu takip etmeniz gerekiyor. İleride Ormanlı Piknik Alanı tabelasını görünce sola dönerek plaja ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.