Ormanlı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şezlong-Şemsiye-Giriş Ücreti

Ormanlı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şezlong-Şemsiye-Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ormanlı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şezlong – Şemsiye – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                     Ormanlı Plajı Hakkında Bilgiler                     

Plaj İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Ormanlı Köyü sınırları içerisinde yer alır. İlçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Plaj Sakin ve huzurlu bir ortamda plaja girmek isteyenlere alternatif bir yerdir. Önünüzde pırıl pırıl, tertemiz deniz, arkanızda ormanın yeşilliği ile harika bir gün geçirebilirsiniz. Su Zemini kumdan oluşmaktadır. Plaj kısmında ise küçük çakıllar ve kum mevcuttur. Plaj uzunluğu yaklaşık olarak 4 km dir. Dalgalı bir yapıya sahip olduğu için acemi yüzücülerin dikkat etmesi gereken bir yerdir.

Plaj bakımlı ve güzel bir yerdir. Ayrıca plajın üst tarafında kamp yapabilir veya mangalınızı yakabilme şansına sahipsiniz. Plajda bir kafeterya ve yemek yiyebileceğiniz restoran bulunmaktadır. Plajda WC ve lavabosu var. Ormanlı Plajında telefon ve internet çekiyor, sarj etmek için içeriye götürebilirsiniz.

                       Ormanlı Plajı Giriş Ücreti 2022                  

Ormanlı Plajı için giriş ücreti ödenmemektedir. Burası bir halk plajıdır.  Şezlong ve şemsiyeler için yaklaşık 50 TL bir ücret ödenmektedir. İsterseniz kendi şemsiyenizi de götürebilirsiniz.

                              Ormanlı Plajı Nerede?                            

Ormanlı Plajı İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca ilçesindeki Ormanlı Köyü sınırları içerisinde yer alır. İlçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

                 Ormanlı Plajı’na Nasıl Gidilir?                      

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler, 401, 404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler. Bundan sonrasında taksi veya yürüyerek gidebilirsiniz.

Arabayla gideceklerin ilk yapması gereken Çatalca’ya ardından da Ormanlı’ya gitmek olsun. Navigasyon kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü belli bir yerde yol sola ve sağa kıvrılıyor. Sağa dönüş yaparak Ormanlı’ya ulaşabilirsiniz. Ormanlı merkeze gelir gelmez sağa dönün ve yolu takip etmeniz gerekiyor. İleride Ormanlı Piknik Alanı tabelasını görünce sola dönerek plaja ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.