Ortaca Kargıcak Koyu – Balıkçılar Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Ortaca Kargıcak Koyu – Balıkçılar Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ortaca Kargıcak Koyu – Balıkçılar Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Ortaca Kargıcak Koyu – Balıkçılar Koyu Plajı

Kargıcak Koyu, Bodrum’un en bakir aynı zamanda en doğal koylardan bir tanesidir desek yalan olmaz.  Gerçi, Bu güzel koyun böyle el değmemiş, doğal kalmasının bazı nedenleri bulunmaktadır. En büyük nedeni olarak yolunun son derece bozuk olmasıdır. 500 metrelik bir kumsala sahip koy, yeşil tepelerin arasında Masmavi deniziyle adeta cennetten bir köşeyi andırmaktadır. İnsan elinin değmediği doğa harikalarından birisidir. Yolunun bozuk olması buraya gelen ziyaretçi sayısında azaltmıştır, bu yüzden çok kalabalık değildir.

 Kargıcak Koyunun diğer bir adı da Balıkçılar Koyudur. Balıkçılar Koyu denmesinin nedeni küçük teknelerle burada balık tutulmaktadır. Gittiğinizde göreceksiniz 15-20 balıkçı teknesinin balık tutmak için orada beklemektedir. Balıkçılar aynı zamanda tuttuğu balıkları satmaktadır. Dilerseniz buradan balık alarak piknik yapabilirsiniz. Kargıcak Koyu, Turkuaz renginde denizi ile adeta bir akvaryum gibi gözükmektedir. Yeşil ve mavinin eşsiz görüntüsü sizi adeta büyüleyecektir. Açıkçası, bakmaya doyulamayan doğal bir güzellikler sizi bekliyor.

OKUMALISIN  Çamlıdere Çuf Çuf Oyuncak Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Kargıcak Koyunun plajının kumu biraz çakılıdır. Buraya gelecekler yanına Deniz ayakkabılarını almasını öneriyoruz. Özellikle çocuklu aileler bu konuda sıkıntı çekebilir. Koy etrafında herhangi bir tesis olmadığı için yanınızda deniz ayakkabısı getirmeyi unutmayınız. Bir başka ayrıntı olarak, Denizin bir anda derinleşmesi, iyi derece yüzme bilmeyenler ve çocuklu ailelerin biraz dikkatli olmasında fayda var.

Kargıcak Koyuna genellikle tekne turuyla yerli ve yabancı ziyaretçiler gelmektedir. Koyda bir başka etkinlik ise, Kamp kurmak için ziyaretçilerdir. Kamp kurmak için gelecekler burada, market, büfe gibi alışveriş yapabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Bu yüzden yeterince yiyecek ve içecek getirmeyi unutmayın.

Ortaca Kargıcak Koyu – Balıkçılar Koyu Plajı Nasıl Gidilir;

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bulunmaktadır.

Kara yolunu tercih edecek olanlara yolun toprak ve çakıl taşlarından olduğunu ve yavaşladığını söyleyebiliriz.

Bodrum sahilinden kalkan teknelerle Kargıcak koyuna ulaşabilirsiniz.

Bodrum Muğla arası 111 km ve yaklaşık 1 saat 40 dakikadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.