Osman Hamdi Bey Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-Ziyaret Saati

Osman Hamdi Bey Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-Ziyaret Saati

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Osman Hamdi Bey Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                Osman Hamdi Bey Evi Müzesi Hakkında;          

Müze Evi, Kocaeli ilinin Gebze ilçesine bağlı Eskihisar beldesi sınırlarında bulunmaktadır. Eskihisar Sahili olarak bilinen yerde Denize nazır bir konumdadır. Müze Evi, Türk Müzecilik Tarihinin kurucularından Ressam ve Arkeolog Osman Hamdi Bey tarafından 1884 yılında yapılmıştır.

Müze’de, Ünlü Kaplumbağa Terbiyecisi Kitabı yazarı olan Osman Hamdi Beyin Geçmiş fotoğrafları, Tabloları, Kişisel Eşyaları, Kullandığı Eşyalar ve birçok eseri burada sergilenmektedir. Geniş bir bahçesi olan yapı Fransız mimarisi ile yapılmış ve yapıda kullanılan birçok malzemede yurt dışından getirilmiştir.  Osman Hamdi Bey, yaz aylarını hep bu konakta geçirir ve en ünlü tablolarını bu konakta çizdiği söylenmektedir.

Osman Hamdi Bey Evi, Atatürk ve İsmet İnönü gibi Türk büyüklerini de bir süre ağırladığı bilinmektedir.

OKUMALISIN  Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede – Nasıl Gidilir?

                             Osman Hamdi Bey Kimdir?                      

Osman Bey, II. Abdulhamid beyin Sadrazamı İbahim Ethem Paşa’nın Oğludur. Osman Bey, Osmanlı İmparatorluğu Döneminde yetişen En Önemli ressam, müzeci ve arkeologlardan biri olarak bilinmektedir.

Osman Hamdi Bey, Güzel Sanatlar Akademisi ve İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni kurmuştur.  ”Kur’an Okuyan Hoca”, ”Silah Taciri “, “Feraceli Kadınlar” ve dünyaca ünlü olan “Kaplumbağa Terbiyecisi” en önemli eserleri arasındadır.

Osman Hamdi Bey, 1910 yılında İstanbul ilinde vefat etmiş ve Naaşı Kocaeli ili Gebze ilçesi Eskihisar beldesindeki mezarlığa defnedilmiştir.

          Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi Giriş Ücreti;     

Müze’ye Giriş Ücretsizdir.

     Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi Ziyaret Saatleri;   

Müze Evi,  Cumartesi-Pazar Günleri Hariç Haftanın 5 iş Günü ziyarete açıktır.

09-00 – 17.30 Saatleri arası ziyaret edilebilir.

OKUMALISIN  Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

    Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi’ne Nasıl Gidilir?   

Müze Evi, Kocaeli ilinin Gebze ilçesine bağlı Eskihisar beldesi sınırlarında bulunmaktadır. Eskihisar Sahilinde bulunuyor.

Toplu Taşıma İle Gidecekler, Gebze ilçe merkezi olarak bilinen kent meydanı Mustafa Çoban Paşa Cami önünden kalkan ve Eskihisar Feribot iskelesine giden araçlara ve 416 Nolu otobüse binerek kolayca ulaşabilirler.

Şahsi Aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.