Osmanlı Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Osmanlı Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Osmanlı Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti  – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Müze, Bursa İlinin Osmangazi İlçesi sınırları içerisinde Muradiye Semti 2. Murad Caddesinde yer almaktadır.

               Osmanlı Evi Müzesi Hakkında Bilgiler            

Muradiye Semti’nde II. Murad Külliyesi’nin karşısında bulunan ahşap evin yerinde, evvelce Sultan II. Murad’ın bir köşkü olduğu sanılmaktadır. Dolayısıyla bu ev aynı zamanda İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu ev olarak bilinmektedir.

Müze süslemeleri ile dikkat çekmektedir. Müzede 17. yüzyıl Osmanlı yaşam tarzı sergilenmektedir. Bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere üç kattan oluşan müze binasının avlusunda kesme taştan mermer yalaklı bir çeşme bulunur.

Ahşap merdivenle, ahşap parmaklıklı geniş bir sofa ile iki yanında birer yatak odasının bulunduğu zemin kata çıkılır. Yine ahşap bir merdivenle çıkılan birinci katın ortasında konuk salonu, yemek ve harem odaları yer alır. Müze, Bursalı ustalar tarafından yapılmış bir sanat eseridir.

                       Osmanlı Evi Müzesi Giriş Ücreti                   

Müzeye Giriş ÜCRETSİZDİR.

                                  Müze Ziyaret Saatleri                       

Müze, Pazartesi günleri hariç haftanın her günü 08:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

                         Osmanlı Evi Müzesi Nerede?                         

Müze, Bursa İlinin Osmangazi İlçesi sınırları içerisinde Muradiye Semti 2. Murad Caddesinde yer almaktadır.

                Osmanlı Evi Müzesi’ne Nasıl Gidilir?                

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gitmek isteyenler Tophane semtinden giden yolu ya da Çekirge Caddesi’nden Muradiye Devlet Hastanesi’ne giden yolu kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Osmanlı Evi Müzesi’ne Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Osmangazi ilçesinden Muradiye mahallesine giden 3/C, 5/A, B/38, B/41-B, B/43, E/2 nolu otobüsleri ya da 1, 2 nolu Metro toplu taşıma araçları ile de müzeye ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.