Anasayfa / Ege Bölgesi / Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi Nerede – Nasıl Gidilir

Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi Nerede – Nasıl Gidilir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda  Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

  Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi Hakkında Bilgiler  

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde, Bodrum limanının kuzeybatısında, Karada marinanın batısında bulunmaktadır.  Birçok medeniyete-Uygarlığa ev sahipliği yapan Bodrum, Osmanlı donanması için sürekli olarak gemiler yapılmıştır. Tersane, Osmanlı’dan kalan nadir tarihi yapılardan biri olarak göze çarpıyor. 1775 yılında kurulduğu söylenen tersane Osmanlı Donanması’na yeni gemiler yapmak için inşa edilmiştir. Arşivlere göre, 1784 yılında ilk gemisinin tezgâha konulduğu bilinmektedir. Gelebilecek saldırılarına karşı gözetleme kulesi olarak dikilen Osmanlı kulesi ile birlikte 1882 yılında tersanenin surları da genişletilmiştir. Osmanlı tersanesinde yapılan gemiler için kullanılan ahşap malzemeler, Bodrum ilçesinde bulunan ormanlık alanlardan temin edilmiştir.

Osmanlı tersanesinin hemen arkasında bir mezarlık bulunmaktadır. Mezarlıkta Ünlü Denizci Cafer Paşanın Türbesi ve birçok denizci ve atlı süvarinin de mezarı bulunmaktadır. Günümüzde, Bodrum yarımadasının çeşitli bölgesinde bulunan ahşap tekneler, Deniz tutkunu yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak yeri haline gelmiştir.

OKUMALISIN  Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir - Büyükçekmece - İstanbul

Osmanlı Tersanesi ve Kulesi günümüzde çeşitli sanat etkinlikleri ve sergiler için de kullanılmaktadır. Bodrum ilçesine geldiğinizde yeri oldukça kolay olan Osmanlı tersanesine uğramadan ayrılmayınız.

     Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi Giriş Ücreti  

Osmanlı tersanesine Giriş ücretsizdir.

Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisine Gelmişken Gezilecek Yerler?

-Bodrum Kalesi Gezisi İçin Tıklayınız…

– Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Gezisi İçin Tıklayınız

-Bodrum Antik Tiyatrosu Gezisi İçin Tıklayınız

-Bodrum Halikarnas Mozolesi Gezisi İçin Tıklayınız

-Bodrum Yel Değirmenleri  Gezisi İçin Tıklayınız

          Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisine Nasıl Gidilir?    

Sanat Galerisi, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer almaktadır. Osmanlı Tersanesi, Bodrum limanının kuzeybatısında, Karada Marinanın batısında yer alır. Bodrum merkezden sahili takip edip giderseniz karşınıza çıkıyor. Bodrum’a ilçemize Ülkemizin hemen hemen her yerinden düzenli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır

Bodrum ile otogar arası oldukça yakındır. Otogardan kalkan minibüslerle rahatça uluşabilirsiniz.

Datça, Didim ve Dalyan’dan gelmek isteyenler Bodrum’a deniz yoluyla da ulaşabilir.

Osmanlı Tersanesi, Milas Bodrum Havalimanı’na 36 km. yaklaşık 40dk. mesafededir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir