Otağtepe Fatih Korusu Nerede – Nasıl Gidilir?

Otağtepe Fatih Korusu Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Otağtepe Fatih Korusu Nerede – Nasıl Gidilir? – İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Otağtepe Fatih Korusu Hakkında;

Otağtepe Fatih Korusu, İstanbul ilinin Beykoz ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Eski adının Otağtepe Parkı olan bu yerin şimdiki adı ise Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi adı olarak bilinmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğal Kültür Merkezi Mega şehir İstanbul’umuzun adeta tabiat cennetidir. 1997 Yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılan kapsamlı çevre düzenlemesi ile bugünkü görünümünü almıştır.

Fatih Korusu Sizlere, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü adeta ayaklarınızın altına seriyor. Ayrıca, İkinci köprü olarak bilinen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu yakasındaki ayağını da çok net bir şekilde görebiliyorsunuz. Aslında Boğaz manzarasının en güzel görüldüğü ye desek yanlış olmaz galiba.

Fatih Korusunda, Ağaç türleri olarak, Manolya, Lale, Erguvan ağacı, Nilüfer, Gülibrişim, Atkestaneleri, Gümüşi Ihlamur gibi ağaç ve bitki türlerine rastlayabiliyorsunuz. Ayrıca Alanda, Seyir Terasları, Gezi Yolları, Nilüfer Gölü ve Taş Köprü, Oturma-Gölge Elemanları ve Su Sarnıcı bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Hristo Manastırı Nerede - Nasıl Gidilir?

Otağtepe Fatih Korusunda Neler Var;

Eşsiz boğaz manzarasını sizlere sunan bu güzel koru da, Oturma ve dinlenme alanları başta olmak üzere sizlere güzel bir seyir alanı sunmaktadır. Doğa severler için, yürüyüş yolları, çim alanlar, seyir terasları bulunuyor. Bu alanda güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Korunun eksik yanlarından biri, çay-Kahve içebileceğiniz yemek yiyebileceğiniz bir tesisi bulunmuyor. Yani burası bir mangal ve piknik alanından ziyade yürüyüş yapabileceğiniz, Fotoğraf çektirebileceğiniz bir alandır. Aracıyla gelecekler için ücretsiz otopark alanları mevcut, Wc bulunuyor. Hayvan girişi yasaktır.

Otağtepe Fatih Korusu Giriş Ücreti;

Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğal Kültür Merkezi’ne Giriş ücretsizdir.

Otağtepe Fatih Korusu Ziyaret Saatleri;

Saat 09.00 itibari ile ziyarete açılan bu yer akşam Saat 18.00-19.00 itibariyle kapanmaktadır. Kış aylarında daha erken saate kapandığı görülmektedir.

Otağtepe Fatih Korusu’na Nasıl Gidilir;

Otağtepe Fatih Korusu, İstanbul ilinin Beykoz ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Buraya gitmek için;

Toplu Taşıma ile Gelecekler,

Kavacık otobüslerine binerek,

Üsküdar’dan kalkan 15M otobüsü ile,

Kadıköy’den 14M otobüsü ile,

OKUMALISIN  Edirne Eski Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Beykoz sarı minibüsleri ile,

Otağtepe durağında indikten sonra kısa bir yürüyüşle bu koruya ulaşıyorsunuz

Şahsi Aracınızla Gelecekseniz eğer;

İkinci köprüye bağlandığınız da sağda ki Kavacık yönlendirici tabelaları takip edin, bu yol sizi Fatih Korusu’na götürecektir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.