Oylat Șelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Oylat Șelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Oylat Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Oylat Şelalesinde Neler Yapılır – Şelale ve Çevresindeki Gezilecek Yerler? Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Şelale, Bursa ilinin İnegöl İlçe sınırlarında bulunmaktadır. İnegöl ilçesine 27 km mesafede bulunan bu şelale, Oylat Deresinden, Kaynak sularından ve Kar sularının erimesiyle oluşmaktadır. Orman içerisinde ağaçların arasından gelerek yaklaşık 8-10 metre yükseklikten Gürül Gürül akmaktadır.

Çam, Meşe, Kavak, çınar ağaçları  arasından mis gibi kokan Kuşburnu, Ihlamur ve böğürtlen bitkileri eşliğinde keçi yollarından, Eski Tahta Köprülerden oluşan zorlu bir patika yoldan Oylat Şelalesine ulaşıyorsunuz. Ulaştığınızda Enfes bir serinlik , muhteşem bir doğa sizi bekliyor.

                   Oylat Şelalesinde Neler Yapılır?                     

Oylat Şelalesi ve çevresinde bir çok etkinlik alanı bulunuyor. Şelalede, Doğa yürüyüşleri, Piknik, Kamp ve Koşu gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Şelale yolu üzerinde bir kaç çay içebileceğiniz yer, Bir şeyler atıştırabileceğiniz mekanlar bulunuyor. Burada hem dinlenip Doğanın keyfini çıkartabilirsiniz. Fotoğraf karelerinizde güzel manzaralar yakalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca Şelalenin yanına geldiğinizde şelalenin üst kısmına çıkmak istiyorsanız kenardan patika bir yol bulunuyor. Şunu da belirtelim şelalenin altında bir gölet oluşmuyor, girmek isteyenler hayal kırıklığına uğramasın.

    Oylat Şelalesi ve Çevresinde Gezilecek Yerler?     

Oylat şelalesi ve çevresinde, Oylat Mağarası, Oylat Kaplıcaları, Oylat Yeşil Vadi Turistik Tesisleri bulunuyor. Kaplıca olarak önemli bir şifa kaynağı olduğunu söylemek istiyoruz. Yeşil Vadi Tesislerinde Yeme-İçme ve Konaklama imkanları bulunmaktadır. Eğer Hediyelik bir şeyler almak isterseniz Oylat Merkezde bulunan Pazar alanında Yöresel ürünler satılmaktadır.

             Oylat Şelalesi Piknik ve Kamp Alanları            

Şelale çevresi genel olarak patika bir alandan oluşuyor. Burada çok fazla bir kamp alanı bulunmuyor ama yer yer karşınıza çıkan düzlük alanlarda kamp kurabilirsiniz. Herhangi bir tesis yok, WC yok, Çeşme yok giderken size lazım olacak tüm malzemeleri aldığınızdan emin olun. En yakın yer, Yeşi Vadi Turistik Tesisleridir. Piknik Yapmak isterseniz eğer, tüm bu güzellikler sizleri bekliyor.

                        Oylat Șelalesi Giriş Ücreti                          

Giriş Ücretsizdir.

                    Oylat Șelalesi’ne Nasıl Gidilir?                     

Șelale , Bursa ilinin İnegöl İlçe sınırlarında İnegöl ilçesine 27 km mesafede bulunmaktadır. Herhangi bir toplu taşıma gitmiyor. Şahsi araçlarıyla gidecekler, Bursa il merkezinden Ankara yönüne döndüğünüzde yaklaşık olarak 30 dakika sonra inegöl ilçesine geleceksiniz.

İnegöl İlçe Merkezinden Oylat yönüne ilerleyiniz. Oylat sapaığa döndükten sonra 20 km sonra Oylat Kaplıcaları-Oylat Şelalesi tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Şelale çevresinde Otopark alanı bulunuyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.