Oyun ve Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Oyun ve Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Oyun ve Oyuncak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Gaziantep’te Gezilecek Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Türkiye’nin  4. Oyun ve Oyuncak Müzesi

Oyun ve Oyuncak Müzesi, Gaziantep İlinin Şahinbey ilçesinde Bey Mahallesinde Bulunmaktadır. Türkiye’nin  4. Oyun ve Oyuncak müzesi olan bu Müzede, Türkiye’den değil dünyanın dört bir yanından farklı oyuncaklar sergilenmektedir. Büyük Küçük Genç yaşlı demeden çocukluğunu yaşamak isteyen herkesin ziyaret ettiği bir yerdir.

Oyun ve Oyuncak Müzesinden bahsedecek olursak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında 3 katlı klasik Antep evi içerisine yapımı tamamlanıp hizmete açılmıştır. Sunay Akın danışmanlığında, Avrupadaki koleksiyonerlerden Gaziantep  Büyükşehir Belediyesi tarafından 1700-1990 yılları arasındaki dönemde Dünyanın bir çok ülkesinden  600’e yakın oyuncak takım olarak müzede sergilenmektedir. Gaziantep yöresine özgü Tek avlu, 3 katlı ve 2 katlı mağarası ile nadir bulunan bir Antep evidir. Müzenin, 250 metre açık alan, 315 metre kapalı alanı bulunuyor. Giriş katında 4, orta katında 3, çatı katında 1 ve 2 katlı mağara 1 olmak üzere 9 bölüme ayrılmıştır.

OKUMALISIN  Şimşirli Göl Alabalık Turistik Tesisi Nerede - Nasıl Gidilir - Kahvaltı-Fiyatlar?

Dünya Çocukları”nın tanıtıldığı Tek Oyun ve Oyuncak Müzesi

Oyun ve Oyuncak Müzesi, Ülkemizdeki oyuncak Müzesinde bir Mağara galerisinin bulunan ve “Dünya Çocukları”nın tanıtıldığı tek Oyun ve Oyuncak Müzesi olma özelliği taşımaktadır. Bu bölümde, ülkelerin yöresel kıyafetlerini giymiş maket çocuklar sergilenmektedir. Müzenin galeri Bölümünde ise, Pinokyo, Mickey Mouse, Pamuk  Prenses ve 7 Cüceler, Temel Reis, sinemanın ilham perisi olan; Laterna  Magica, Doll House bebek evleri, Lehmann oyuncakları ve  robot oyuncak sergilenmektedir.

Gaziantep Oyuncak Müzesinin En ilgi çeken heykelleri ise, Sosyal medyada çokca karşılaştığımız müze girişindeki sokakta saklambaç oynayan çocuk heykelleridir.

Oyun ve Oyuncak Müzesi Nerede

Oyun ve Oyuncak Müzesi, Gaziantep İlinin Şahinbey ilçesinde Bey Mahallesinde Bulunmaktadır.

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti;

Tam : 2 TL

Öğrenci  : Ücretsiz 

Not: 65 üstü misafirlere ücretsizdir.

Müzekart geçmiyor

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri;

Müze, Çarşamba Günleri Kapalıdır.

Haftanın diğer Günleri, 08.30 – 17.30 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: Bey, Hanifi Oğlu Sokak, Şahinbey – Gaziantep

OKUMALISIN  Erikçe Park Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Tel: (0342) 220 15 51

Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Oyun ve Oyuncak Müzesi, Şehir Merkezine oldukça yakın olan bu müzeye gitmek için, Gaziantep iline gelmeniz yeterli olacaktır. Çarşı merkezine yakın olduğundan dolayı yürüyerek gidebilirsiniz. Aracınız ile Navigasyon ile gitmek isterseniz eğer, Sizler için alt kısıma harita yerleştiriyoruz, haritayı kullanarak rahatça gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.