Pakistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
150
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Pakistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Pakistan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Pakistan Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz ile Pakistan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Pakistan’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki İran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Kimlik, Pasaport ve Yurttaşlık İşlem Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00 – 16.00 Saatleri arasında hizmet vermektedir.
Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Pakistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: İran Caddesi No:37 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel: +90 312-446 10 36

Pakistan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki İran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Nazik Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Danimarka Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum Durağında indikten sonra yukarıya doğru –Seğmenler Parkı yönünde ilerlerseniz 100 metre ileride Pakistan Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum Durağında indikten sonra yukarıya doğru – Seğmenler Parkı yönünde ilerlerseniz 100 metre ileride Pakistan Büyükelçiliğine ulaşacaksınız. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 15 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (Karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Elçilik tam buradadır. Aracınızı sağ tarafta bulunan Seğmenler Parkının olduğu yere bırakabilirsiniz.

OKUMALISIN  Muğla - Akyaka Kamp Alanları Nerede - Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum Durağında indikten sonra yukarıya doğru –Seğmenler Parkı yönünde ilerlerseniz 100 metre ileride Pakistan Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum Durağında indikten sonra yukarıya doğru –Seğmenler Parkı yönünde ilerlerseniz 100 metre ileride Pakistan Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

 -Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.