Palamutbükü Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Datça / MUĞLA

Palamutbükü Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Datça / MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Palamutbükü Plajı Nerede – Nasıl Gidilir  – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Palamutbükü Plajı Hakkında Bilgiler         

Palamutbükü Plajı,  Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Datça ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunur.  Palamutbükü sahili Datça’nın en uzun sahillerinden birisidir. Ayrıca Datça’nın en güzel koylarından biri olarak bilinmektedir. Denizi oldukça berrak ve temizdir. Plajı genel olarak çakıl taşı ile kaplıdır. Deniz ayakkabısı tavsiye ediyoruz. Maske, şnorkel, palet üçlüsü kesinlikle tavsiye edilir. Suyu soğuktur, çocuklu aileler için hem çakıl taşlı olması hemde suyunun soğuk olması dezavantajdır.

Teknelerin durak noktası olan Palamutbükü limanında ufak ve güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Buradaki teknelerle turlara çıkarak yakın koylara ve başka doğal güzellikleri gezintiye gidebilirsiniz. Palamutbükü limanı deniz yoluyla seyahat edenler için güvenli bir limandır. Hafta sonları Datça merkezinden birçok kişi sahildeki lokantalarda oturmak, denize girmek amaçlı burayı ziyaret etmektedir.

OKUMALISIN  Atakule Alışveriş Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti

          Palamutbükü Plajı Giriş Ücreti 2023 Yılı           

Giriş ÜCRETSİZDİR. (Kendi Kamp sandalyeniz ile işletmelerin olmadığı bölümlerde)

Şemsiye & Şezlong kullanmak isterseniz. Bir miktar ücret karşılığında Beachleri tercih edebilirsiniz. 2023 yılı itibariyle Kişi Başı 100 TL (Fiyatlarda yıl içinde değişiklik olabilir)

             Palamutbükü Plajı’na  Nasıl Gidilir?             

Palamutbükü Plajı, Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Datça ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunur.  Palamutbükü Koyu ve Plajına gitmek isteyenlerin öncelikle Datça merkeze gitmeleri gerekmektedir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Palamutbükü ’ne tekne ya da karayolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kara Yolu

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır. Buradan kalkan servislerle Palamutbükü Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Hava Yolu

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

OKUMALISIN  Datça Reşadiye Nerede – Nasıl Gidilir - Datça Gezilecek Yerler?

Deniz Yolu

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.