Palovit Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çamlıhemşin – Rize

Palovit Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çamlıhemşin – Rize

Sevgili  Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Palovit Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Konaklama hakkında bilgiler vereceğiz.

                         Palovit Şelalesi Hakkında Bilgiler                  

Palovit Şelalesi, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır. Adını geniş Palovit vadisinden alan en yüksek debili şelalesidir. Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan şelale 15 metre yüksekten dökülüp, Karadeniz’in gür ormanlarını aralamaktadır.

Yol boyunca Fırtına deresini yanınıza alarak yapacağınız yolculuğun sonu köpük köpük bir manzaraya çıkıyor. Zilkale Harabesinin 8 km ilerisinde yer alan şelaleye ulaşım ise oldukça zordur. İki aracın bile zor geçtiği dik ve engebeli bir yola sahip şelale yolun sonunda bizlere sunduğu görsel zenginlikle tüm çabaya değiyor. Dik ve dar bir vadi içinde yer aldığından gün ışığının fazla girmediği şelale özellikle yaz aylarında fazla nemden bunalan Karadenizlilerin ve turistlerin uğrak yeri. Bahar ve kış aylarında ise kendinizi soğuk havaya hazırlamanız gerekmekte.

OKUMALISIN  Altıparmak Dağı - Kaçkar Dağları Nerede – Nasıl Gidilir?

Fırtına deresi üzerindeki renkli cafe ve Restoranlar kadar fazla seçenek sunmasa da yazın kurulan mini ve salaş çay ocağı yorgunluğunuzu atmak için en iyi alternatif. Yeni hizmete girmiş Tarzan park ise özellikle çocuklar ve yetişkinler için sunduğu aktivite seçenekleriyle hem dinlenme hem de farklı bir eğlenme ortamı yaratmış durumda.

Karadeniz gezinizde uğrayacağınız güzel bir serinleme noktası olacağına eminiz. Şelale yakınlarında Ayder Yaylası, Huser Yaylası, Fırtına Deresi ve Zil Kale gibi görülebilecek farklı mekanlar da bulunuyor.

                       Palovit Şelalesi Giriş Ücreti                     

Şelale’nin olduğu alana Giriş ÜCRETSİZDİR.

                        Palovit Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?           

Rize ili Çamlıhemşin ilçesinde bulunmaktadır. Sadece özel aracınızla gidebiliyorsunuz. Herhangi bir toplu taşıma şelaleye gitmiyor.

-Rize-Çamlıhemşin arası yaklaşık 67 km ve ortalama 1 saat sürmektedir.

OKUMALISIN  Akyaka Gezi Rehberi Nerede - Nasıl Gidilir?

-Çamlıhemşin-Ayder yaylası arası 10 km’dir.

-Çamlıhemşin-Trabzon arası yaklaşık 144 km yaklaşık 2 saat sürmektedir.

-Çamlıhemşin-Erzurum arası 351 km yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir.

Palovit Şelalesi Makalesini yazarak bizimle paylaşan instagram@parpaliyolda’ya teşekkür ediyoruz.

Sizlerde Paylaşmak istediğiniz makale ,Resim veya videolarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.