Pamukçu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Altıeylül – Balıkesir

Pamukçu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Altıeylül – Balıkesir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Pamukçu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Altıeylül – Balıkesir hakkında bilgiler vereceğiz.

Pamukçu Kaplıcaları, Balıkesir ilinin Altıeylül ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Altıeylül ilçesine bağlı Pamukçu beldesinde bulunmaktadır. Altıeylül ilçe merkezine 9 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 18 km mesafededir.

Kaplıca suyunun sıcaklığı 67 C’dir. Pamukçu Kaplıcalarının suyunda sülfat klorür bulunmaktadır. Sodyum sülfat klorürlü, hipertermal bir maden suyudur. Cilt hastalıkları, mide rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, metabolik rahatsızlıkları ve üst solunum yolları rahatsızlıkların için tedavi edici etkisi vardır.

Pamukçu Kaplıcaları Altıeylül Belediyesi tarafından işletilen Sedefne Otel ile hizmet vermektedir. Bu tesiste Konaklama, kaplıca havuzu, spa gibi hizmetleri bulunan işletmede günübirlik hamam kullanımı da mümkündür.

 Altıeylül Belediyesi Sedefne Termal Tesis Konaklama Ücretleri

Pamukçu Sedefne Termal 2022 Yılı için

Standart Oda 1 kişi : 170TL

Standart Oda 2 kişi : 300TL

Standart Oda 3 kişi : 450TL

Hamam Kişi Başı : 35TL

Aile Banyosu(iki kişi 2saat): 100TL

Tel No: 0226 257 10 06

                       Pamukçu Kaplıcaları Nerede?                 

Bu Kaplıcalar, Balıkesir ilinin Altıeylül ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Altıeylül ilçesine bağlı Pamukçu beldesinde bulunmaktadır. Altıeylül ilçe merkezine 9 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 18 km mesafede yer almaktadır.

             Pamukçu Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?            

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Altıeylül merkezden Pamukçu minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Balıkesir merkezden Balıkesir Manisa Yolu/D565/E881 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Pamukçu beldesi İzmir yönündeki çıkışında Pamukçu Sedefne Termal Otel tabelasını görebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.