Pamukçu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Pamukçu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Pamukçu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? Balıkesir’de Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Pamukçu Kaplıcaları, Balıkesir ilinin Altıeylül ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Altıeylül ilçesine bağlı Pamukçu beldesinde bulunmaktadır. Altıeylül ilçe merkezine 9 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 18 km mesafededir.

Kaplıca suyunun sıcaklığı 67 C’dir. Pamukçu Kaplıcalarının suyunda sülfat klorür bulunmaktadır. Sodyum sülfat klorürlü, hipertermal bir maden suyudur. Cilt hastalıkları, mide rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, metabolik rahatsızlıkları ve üst solunum yolları rahatsızlıkların için tedavi edici etkisi vardır.

Pamukçu Kaplıcaları Altıeylül Belediyesi tarafından işletilen bir otel ile hizmet vermektedir. Bu tesiste Konaklama, kaplıca havuzu, spa gibi hizmetleri bulunan işletmede günübirlik hamam kullanımı da mümkündür.

Pamukçu Kaplıcaları Giriş Ücreti 2020

Konaklama Fiyatları

Standart Oda     Süit Oda              Özel Oda

1 Kişi     100 TL   120 TL                 200 TL

2 Kişi     180 TL   200 TL                 350 TL

3 Kişi                     255 TL                 450 TL

4 Kişi                     300 TL                 500TL

OKUMALISIN  Karaburun Ardıç Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Hamam ve Banyo Hizmetleri

Hamam                2 Saat    15 TL

Aile Banyosu     2 Saat    35 TL

Açık Havuz                         25 TL

Spa ve Masaj Ücretleri

Kese      10 dk     15 TL

Köpük   10 dk     15 TL

Klasik Masaj      20 dk     40 TL

Aroma Terapi Masaj      20 dk     50 TL

Medical Masaj  20 dk     45 TL

Pamukçu Kaplıcaları Nerede?

Pamukçu Kaplıcaları, Balıkesir ilinin Altıeylül ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Altıeylül ilçesine bağlı Pamukçu beldesinde bulunmaktadır. Altıeylül ilçe merkezine 9 km mesafededir. Balıkesir il merkezine ise yaklaşık olarak 18 km mesafededir.

Pamukçu Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Altıeylül merkezden Pamukçu minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Balıkesir merkezden Balıkesir Manisa Yolu/D565/E881 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Pamukçu beldesi İzmir yönündeki çıkışında Pamukçu Sedefne Termal Otel tabelasını görebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.