Pamukkale Balon Turu Fiyatları 2023 Yılı – DENİZLİ

Pamukkale Balon Turu Fiyatları 2023 Yılı – DENİZLİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Pamukkale Balon Turu Fiyatları 2023 Yılı – Balon Uçuşu Ne Kadar Sürüyor? Balon Kaç Kişilik? Kaç Metre Yükseklikten Uçuyor? Uçuşlar Nereden Yapılıyor? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Balon turu denildiği zaman aklımıza hemen Kapadokya – Ürgüp – Göreme – Peri Bacalarını kapsayan tur akla geliyor. Ama artık Pamukkale’yi, Hierapolis Antik Kentini ve Denizli ilinin muhteşem manzarasını da havadan görme fırsatı bulacaksınız. Uçuşlar Pamukkale ile Hierapolis arasında yapılmaktadır.

                  Balon Turu ile Nereleri Geziyoruz?                   

Denizli ilinde yapılan Balon turu ile Başta Pamukkale olma üzere Yakın çevresinde yer altı termal kaynaklardan oluşmuş travertenleri görme fırsatı bulacaksınız. Yine Hierapolis Antik Kenti üzerinde uçuşlar yapılıyor. Bu alanı da görme fırsatı yakalayacaksınız.

       Pamukkale Balon turu Ne Zaman Yapılıyor?            

Haftanın 7 günü uçuşlar planlanmaktadır. Sabah 06.30 da hazırlıklar başlar ve havanın durumuna göre Güneşin doğuşu ile birlikte planlanarak uçuşlar yapılır.

                Balon Turu Kaç Dakika Sürmektedir?           

Uçuş süreleri 45 dakika ile 1 saat arası değişmektedir. Haftanın yedi güne hemen hemen her zaman uçuşlar planlanmaktadır. Tabi rüzgârlı ve Sisli havalar uçuşlara biraz engel olmaktadır. Saat 07.30 da başlayan uçuşlar ortalama 08.30 gibi sonlanmaktadır.

Pamukkale Balonları kaç metre yükseklikten uçuyor?

Balonlar ortalama 1000 metre yükseklikten uçmaktadır.

                          Balonlar Kaç Kişilik?                                 

Balon turları kaç kişilik çok önemli tabiki. Kalabalık ortamda kimse uçmak istemez. Burada önemli olan nokta uçuş yaptığınız balonun kapasitesi ile alakalıdır. Bazı balonlar 6-8 kişilik bazı balonlar ise 10-12 kişiliktir. Siz hangisini tercih ederseniz.

Pamukkale Balon Turu Uçuşları Nereden Yapılıyor?

Balonların çoğu Travertenlerin hemen alt kısmından (Yol Kenarından) kalkış yapılmaktadır.

                    Pamukkale Balon Turu Fiyatları                

2023 yılı Nisan ayı itibari ile Fiyatlar 70 Euro yani ortalama 1400 TL civarındadır. Bu Fiyatlar Euro kur fiyatı baz alındığı dikkate alınırsa fiyatların değiştiğini söyleyebiliriz.

Pamukkale Balon Turu Fiyatları 2023 Yılı

Pamukkale Balon Turu Fiyatları

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.