Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Hakkında;

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Bursa’nın fethi ve Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş hikâyesinin 3 boyutlu anlatıldığı Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Dünyanın En Büyük Tam Panoramik Müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Müzede neler bulunur, Müzenin Özellikleri;

-Bursa’nın Beylikten Cihan Devletine uzanan yolculuğunu anlatmaktadır.

-Dünyanın tam panoramik en büyük müzesi,

-Müzede, Bursa’da medfun bulunan 6 Osmanlı Padişahı ve hayatlarını anlatan tablolar bulunuyor,

-Müze, 42 metre açıklığında dev kubbe ’den oluşmaktadır.

-Müze içerisinde 4 bin kitaplı kütüphane bulunuyor,

-Müzede 1000 kişi kapasiteli etkinlik alanı(Tiyatro, konferans ve seminer) bulunuyor,

-Bursa’nın fethinin tasvir edildiği panoramik sergi salonu var,

– Zemin katta bir video ile Fetih Müzesi tanıtımı yapılıyor,

Genel olarak Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesinden bahsedecek olursak, Etkinlik Alanı, Konferans ve İzleme Salonları, Kütüphane, Kafeterya ve Hediyelik Eşya Alanları bulunuyor.

OKUMALISIN  Yeşil Türbe Nerede-Nasıl Gidilir?

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri;

Saat 09:00-17:00 arası ücretsiz rehber eşliğinde gezebilirsiniz

Giriş ücreti Kişi Başı 5 TL, İndirimli 2.5 TL,

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Bursa ilinin Osmangazi ilçe sınırlarında Ali Ferruh Yücel Caddesi üzerinde, merkezi bir konumda olan bu müzeye Gerek kendi aracınızla gerek toplu taşıma araçları ile kolaylıkla gelebilirsiniz. Metro ile gelmek isteyenlere en yakın durak, Gökdere metro durağıdır. Otobüs ile gelmek isteyenler Osmangazi ilçesinden geçen 23A-35C-94 Nolu hatlara binerek Kamberler Parkı durağında inebilirsiniz. Aracınızla gelecekseniz eğer altta bulunan haritadan navigasyondan yararlanarak gelebilirsiniz,

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.