Papazınbağı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti -Kahvaltı -Çankaya

Papazınbağı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti -Kahvaltı -Çankaya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Papazınbağı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kahvaltı – Yeme & İçme hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                               Papazınbağı Nerede?                              

Ankara ili Çankaya İlçesi sınırlarında Gaziosmanpaşa semti sınırları içerisinde bulunmaktadır. Eski adı Filistin Caddesi- Macaristan Caddesine yakın bir konumda bulunan bu yer, Kahvaltı yapabileceğiniz, Ağaçların altında yüzen Ördeklere karşı Çay – Kahve içebileceğiniz bir yerdir.

                  Papazınbağı’nda Neler Yapılır?                        

Papazınbağı, Bir Cafe & Restoran olarak görebiliriz. Fakat bu yerin içerisi Doğa ile iç içe olduğundan dolayı hep bir farklı gelmiştir. İçerisinde bulunan Ördekler, Tavuklar sizleri bu güzide semtte iyi hissettiriyor. Özellikle yaz aylarının vermiş olduğu bunaltıcı sıcaklardan kaçmak isteyen Ankara halkı soluğu uzun uzun kavak ve çam Ağaçlarının olduğu bu alanda almaktadır.

Papazınbağında Kahvaltı yapmak en çok tercih edilen istekler arasındadır. Bulunduğu konum itibari ile çevresinde pek fazla ağaçlık alan olmadığından dolayı Özellikle hafta sonları büyük ilgi görüyor. Semaverde çay içmeyi unutmayın derim.

                       Papazınbağı’na Nasıl Gidilir?                       

Papazınbağı, Ankara ilinin Çankaya İlçesi sınırlarında Gaziosmanpaşa semti sınırları içerisinde bulunmaktadır. Eski adı Filistin Caddesi- Macaristan Caddesine yakın bir konumdadır.

Şahsi aracıyla Gelecekler, Filistin Caddesi olarak biline yoldan devam ettiklerinde yolun bitiminden sağa döndüklerinde 500 metre sonra sağ tarafta kalıyor. Uğur Mumcu caddesinde gelecekseniz eğer, Kuleli sokaktan giriş yapıp Filistin caddesine doğru gittiğinizde yol üzerinde bulunuyor.

Toplu Taşıma ile Gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından 114 – 303 – 304 – 305 – 406 numaralı otobüslere binerek Papazınbağı durağında (Kuleli sokak) indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Dolmuş ile Gelmek isterseniz eğer, Ulus’ta bulunan Atatürk Heykelinin arkasından kalkan Dolmuşlara binerek ulaşabilirsiniz.

ankaranın en iyi kahvaltı mekanları

Ankara Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.