Paşalar Kil Hamamı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – SAKARYA

Paşalar Kil Hamamı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – SAKARYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Paşalar Kil Hamamı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir –  Sakarya Kaplıcaları ve İçmeleri Hakkında bilgiler vereceğiz.

          Paşalarv Kaplıcası Hakkında Bilgiler                 

Sakarya ilinin Taraklı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taraklı ilçesine bağlı Hacıyakuplar Köyünde bulunur. Taraklı ilçe merkezine yaklaşık olarak 7 km mesafededir. Sakarya şehir merkezine yaklaşık olarak 55 km mesafede yer almaktadır.

Kaplıca suyunun sıcaklığı yaklaşık olarak 48 derecedir. Bizans Döneminden kalma “Kil Hamamı Kaplıcaları” zengin mineral yapısı insan vücudunu rahatlatan sıcaklığı ve gür debisi ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Kaplıca bir dere içinde ve çam ormanları arasındadır. Bu durum da kaplıcayı çekici hale getirmektedir.

Paşalar Kil Hamamı Kaplıcalarını ziyaret eden turistler başta bel ağrısı olmak üzere kireçlenme, siyatik ve cilt rahatsızlıklarına şifa aradıklarını belirtiyorlar.

1987 yılında Taraklı’nın ilçe olmasından sonra inşaat halindeki kaplıca hamamı ilçe kaymakamlığına devredilmiş, inşaatı tamamlandıktan sonra İl Özel İdare Müdürlüğü’nce kiraya verilmiştir. Eski kaplıca binası tesislerin bahçesinde bulunmakta ancak kullanılmamaktadır.

Tesis 70 yatak kapasitelidir. İçerisinde duşlu, balkonlu, teraslı ve baraka tipi odalar bulunmaktadır. Kapalı havuzu bulunmaktadır. Ayrıca kaplıcanın etrafı kamp yapmaya çok uygundur. Kamp severler buraya rağbet etmektedir.

              Paşalar Kil Hamamı Kaplıcaları Nerede?            

Kaplıca, Sakarya ilinin Taraklı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taraklı ilçesine bağlı Hacıyakuplar Köyünde bulunur. Taraklı ilçe merkezine yaklaşık olarak 7 km mesafededir. Sakarya şehir merkezine yaklaşık olarak 55 km mesafede yer almaktadır.

       Paşalar Kil Hamamı Kaplıcaları Nasıl Gidilir?        

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Taraklı merkezine gelip servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Taraklı merkezden D150 üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.