Patara Kum Tepeleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Patara Kum Tepeleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Patara Kum Tepeleri Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

                     Patara Kum Tepeleri Nerede?                      

Antalya ilinin Kaş ilçesinde Patara Antik Kenti İle Patara Plajı arasında bulunan Kum Tepeleri, Afrika’da bulunan çöllerini anımsatıyor. Kum tepeleri, atlı ve develi safari turlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Patara Ören Yeri içerisinde bulunmaktadır. 

Milattan önce 8. yüzyıla dayanan Patara Antik Kenti, Hemen yakınında bulunan Kum Tepeleriyle  doğa severler tarafından ilgi görmektedir. Ülkemizde nadir görülen bu olay özellikle fotoğraf çekmeyi  sevenler için ilgi odağı olmuş durumdadır. Patara Kum tepelerinde aynı zamanda turistler için Develi ve Atlı safari turları düzenlenmektedir. Adeta çölde deveyle gezinti yapma duygusu uyandırmaktadır.

Kum Tepelerinde, Yılda ortalama 25 bin turist safari yapmak için geldiği belirtiliyor. Her geçen gün insanların daha fazla dikkatini çekmeye başlayan bu olay turistler tarafından ilgi duymaktadır. 

Develer üzerinde Patara Antik Kenti içinden geçen tatilciler, kum tepelerini aşarak 12 kilometrelik Patara Plajı‘nın eşsiz güzelliğinde tozlu bir yolculuğa çıkıyor. Sizlerde bu keyifli anları yaşayıp, Fotoğraflarla süslemek isterseniz.  Fotoğraf çekmek isteyenlere önerimiz gün batımını beklemesidir. Bu güzel doğaya en kısa zamanda gelmelisiniz. 

               Patara Antik Kenti Giriş Ücreti 2023 Yılı          

Patara Ören Yeri Giriş Ücreti 340 TL

Antik şehri ziyaret ettikten sonra Patara Kumsalında ve Kum tepelerinde gezme keyfini çıkartın. 

           Patara Kum Tepelerine Nasıl Gidilir?             

Kum Tepeleri, Kaş ilçesine 43 km, Antalya’ya 200 km uzaklıktadır. Kaş’tan Fethiye’ye doğru giderken. Kalkan ilçesini geçtikten sonra Patara sapağına dönüyorsunuz. Bu yoldan 6 km içeri girerek Gelemiş Köyüne varıyorsunuz, buradan 5 dk içinde ulaşabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Kaş otogardan belli saatlerde kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.