Patara Kum Tepeleri Nerede-Nasıl Gidilir?

Patara Kum Tepeleri Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Patara Kum Tepeleri Nerede-Nasıl Gidilir? – Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Patara Kum Tepeleri Nerede;

Antalya ilinin Kaş ilçesinde, Patara antik Kenti İle Patara Plajı arasında bulunan Patara Kum Tepeleri, Afrika’da bulunan çöllerini anımsatıyor. Patara kum tepeleri, atlı ve develi safari turlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Patara Kum Tepeleri Hakkında;

Milattan önce 8. yüzyıla dayanan Patara Antik Kenti, Hemen yakınında bulunan Kum Tepeleriyle  doğa severler tarafından ilgi görmektedir. Ülkemizde nadir görülen bu olay özellikle fotoğraf çekmeyi  sevenler için ilgi odağı olmuş durumdadır. Patara Kum tepelerinde aynı zamanda turistler için Develi ve Atlı safari turları düzenlenmektedir. Adeta çölde deveyle gezinti yapma duygusu uyandırmaktadır.

Kum Tepelerinde, Yılda ortalama 25 bin turist safari yapmak için geldiği belirtiliyor. Her geçen gün insanların daha fazla dikkatini çekmeye başlayan bu olay turistler tarafından ilgi duymaktadır. 

Develer üzerinde Antik kent içinden geçen tatilciler, kum tepelerini aşarak 12 kilometrelik Patara Plajı’nın eşsiz güzelliğinde tozlu bir yolculuğa çıkıyor. Sizlerde bu keyifli anları yaşayıp, Fotoğraflarla süslemek isterseniz.  Fotoğraf çekmek isteyenlere önerimiz gün batımını beklemesidir. Bu güzel doğaya en kısa zamanda gelmelisiniz. 

Patara antik şehri ve plaj girişi 20 TL(2019 yılı)

Antik şehri ziyaret ettikten sonra Patara kumsalında ve Kum tepelerinde gezme keyfini çıkartın. 

Patara Kum Tepelerine Nasıl Gidilir;

Patara Kum Tepesi Kaş ilçesine 43 km, Antalya’ya 200 km uzaklıktadır. 

Kaş’tan Fethiye’ye doğru giderken. Kalkan ilçesini geçtikten sonra patara sapagına dönüyorsunuz. Bu yoldan 6 km içeri girerek Gelemiş Köyüne varıyorsunuz, buradan 5 dk içinde ulaşabiliyorsunuz.

 

OKUMALISIN  Şeker Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.