Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası  Nerede – Nasıl Gidilir? – Bolu’da Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vereceğiz.

         Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası Hakkında Bilgiler   

Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası, Bolu ilinin Seben ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Seben ilçesine bağlı Kesenözü köyünde bulunur. Bolu merkeze yaklaşık olarak 66 km mesafededir. Seben ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 14 km mesafededir.

Pavlu (Kesenözü) kaplıcası, banyo suyu olarak yüzyıllardır kullanılmaktadır. Seben kurulmadan önce kaza olarak da Osmanlı arşivlerinde adı geçen Pavlı’dan (Pavlu-Pavli) ismini alan kaplıcalar yer almaktadır. 1894 yılında Bolu’da incelemeler yapan Fransız Vital Cuinet buranın çeşitli hastalıklara iyi geldiği gerekçesiyle çevrede oldukça itibar gördüğünü belirtmektedir. 78 ºC sıcaklığa sahip olan kaplıca suyu banyo olarak kullanılmaktadır.

Şifalı suların romatizma, kireçlenme, bronşit, sinir boyunca yayılan iltihaplanma, baş ağrısı, cilt hastalıkları ve lekeleri, böbrek taşı, bel ve boyun fıtığı ile kadın hastalıkları gibi çeşitli hastalıklara iyi geldiği düşünülmektedir.

             Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası Konaklama          

Bölgede 2 ayrı kaplıca tesisi hizmet vermektedir. Burada konaklamak için iki adet tesis bulunmaktadır. Tesislerden birisi eski diğeri ise daha yeni ve modern bir yapıdır. İhtiyaçlarınızı alıp buraya gelmenizi tavsiye ederim. Burada telefon çekmemektedir. Otellerde wifi hizmeti bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama mevcuttur. Hem otel odası şeklinde hem de müstakil şekilde kalınacak yer vardır.

OKUMALISIN  Hacı Arap Cami Nerede-Nasıl Gidilir?

Pavlu Kaplıcası 1 :   Tel: (0374) 414 60 63

Pavlu Kaplıcası 2 :   Tel: (0374) 414 60 82

                Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası Nerede;              

Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası, Bolu ilinin Seben ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Seben ilçesine bağlı Kesenözü köyünde bulunur. Bolu merkeze yaklaşık olarak 66 km mesafededir. Seben ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 14 km mesafededir.

           Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası Nasıl Gidilir?         

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Bolu ilinde merkezden kalkan Seben servisleriyle ardından Kesenözü köy dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirler.  Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Seben merkezden Seben Nallıhan Yolu üzerinden tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.