Pelit Çikolata Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Pelit Çikolata Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Pelit Çikolata Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? –  İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Pelit Çikolata Müzesi Hakkında;

Pelit Müzesi, İstanbul İlinin Esenyurt ilçesinde yer almaktadır. Yaklaşık 25.000 metre karelik alanına kurulu olan bu müzede, çikolatadan yapılmış Evler, Köyler, Heykeller, Sanatçılar gibi birçok yapı bulunmaktadır.

Pelit Markasının çikolata sevenler için yaptığı bu güzel yapı hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından ilgi ile gezilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında gezdiğiniz müzede girişte çikolata ikram edilmekte ve müze içinde kurulan stantlarda çikolata satışı yapılmaktadır.

Pelit Çikolata Müzesi iki katlı olarak tasarlanmıştır. Girişte geniş bir alan ve kafeterya bulunuyor, bu alanda kurulmuş yerlerden çikolata alabilirsiniz. Üst katta ise,  çikolata müzesi, çocuklar için çikolata-pasta yapımı atölyeleri ve çikolata rüyasının içerisinde mini mutfaklar bulunmaktadır.

Pelit Çikolata Müzesi 5 bölümden oluşmaktadır.

Giriş Bölümü, Çikolata şelalesi, Çikolata ev, Nuh’un Gemisi ve çikolatanın tarihini anlatan tablolar,

İstanbul Bölümü, Galata Kulesi’nden, Sultan Ahmet Camii’ne, Kız Kulesi’nden, Boğaz Köprüsü,

OKUMALISIN  Patara Kum Tepeleri Nerede-Nasıl Gidilir?

Türk büyükleri Bölümü, Türk tarihine damga vuran Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Osman Gazi,

Medeniyetler Bölümü, Dünya tarihinde yer almış Hitit, Antik Yunan, Bizans, Osmanlı devlet ve milletlerini sembolize eden tablolar,

Sanatçılar Bölümü, Aralarında Pablo Picasso’nunda bulunduğu, dünya sanatına yön veren pek çok sanatçı ve eserleri bulunmaktadır.

Pelit Çikolata Müzesi Giriş Ücreti;

Müzeye Giriş Kişi Başı 50 TL ödeyerek giriyorsunuz. (Müzede yaş sınırlaması ve indirimi yoktur. Her yaşta kişiden 50 TL alınmaktadır.1 yaş üstü çocuklar da dahi)

Pelit Çikolata Müzesi Ziyaret Saatleri

Müzeye, haftanın her günü 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret etmek mümkündür.

Pelit Çikolata Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Pelit Çikolata Müzesine, Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler;  Metrobüse binip son durak olan Avcılar durağında indikten sonra, buradan 142 nolu İETT otobüsleri ile Pelit Çikolata Müzesi’ne gidebilirsiniz. Ayrıca, Avcılar – Karaağaç minibüsleri de müzenin tam önünden geçmektedir.

Şahsi Aracıyla Gelecekler, İstanbul Avrupa Yakasında bulunan müzeye gitmek için,

Avrupa Otoyolu 0-3 veya E-80 ile devam ettiklerinde sırasıyla Moll Of İstanbul-Mahmut Bey gişeleri-Atatürk Olimpiyat Stadı- Ağua Delpin geçtikten sonra gelen Esenyurt gişelerine geldikten sonra Avcılar Esenyurt tabelasından döndükten sonra Esenyurt Gişelerinden çıktığınızda Pelit Çikolata Fabrikasına yani Müzeye gelmiş olacaksınız.

OKUMALISIN  Santral İstanbul Enerji Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti-İstanbul?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.