Anasayfa / Bilecik / Pelit Özü Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Pelit Özü Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Pelit Özü Gölü Nerede – Nasıl Gidilir? – Bilecik Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Pelit Özü Gölü Hakkında;

Pelit Özü Gölü, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Bilecik kent merkezine bağlı Pelit Özü Köyünün sınırlarında bulunur. Kent merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Pelit Özü Gölü yeşil ile mavinin buluştuğu eşsiz güzellikteki bir yerdir. Kendisine hayran bırakmaktadır. 213.50 hektar alana sahiptir. Bu göl sulama amaçlı oluşturulmuştur. Etrafı çam ağaçları ile çevrilidir.

Bu göl özellikle hafta sonları yoğun ziyaretçi akımına uğramaktadır. Bunda ulaşımın kolay olması etkili olmuştur. Göl çevresi ziyaretçilerine hizmet amaçlı düzenlemeleri mevcuttur. Burada piknik alanı vardır. Burada piknik, yürüyüş ve gölde deniz bisikletleri ile gezinti yapabilirsiniz. Ayrıca çay bahçeleri ve gözleme evleri de mevcuttur. Burada konaklamak isteyen ziyaretçiler Göl çevresinde çadır kurabilme şansına sahiptirler.

Pelit Özü Gölü Nerede?

Pelit Özü Gölü, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Bilecik kent merkezine bağlı Pelit Özü Köyünün sınırlarında bulunur. Kent merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Pelit Özü Gölü Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan şehir içi otobüsleri ile gelebilirsiniz.  Hususi araç ile Bilecik merkezden gelenler Atatürk Blv. yönünden Kurtul Sk. konumuna doğru ilerleyerek Bilecik Bursa Yolu/D160 yönünde sola dönmelidirler. Ardından tabelaları takip ederek göle ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir