Pelitözü Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BİLECİK

Pelitözü Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BİLECİK

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Pelitözü Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları – Yürüyüş Parkuru ve Aktiviteler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Göl, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Bilecik kent merkezine bağlı Pelitözü Köyünün sınırlarında bulunur. Kent merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Göl, yeşil ile mavinin buluştuğu eşsiz güzellikteki bir yerdir. Kendisine hayran bırakmaktadır. 213.50 hektar alana sahiptir. Bu göl sulama amaçlı oluşturulmuştur. Etrafı çam ağaçları ile çevrilidir.

Bu göl özellikle hafta sonları yoğun ziyaretçi akımına uğramaktadır. Bunda ulaşımın kolay olması etkili olmuştur. Göl çevresi ziyaretçilerine hizmet amaçlı düzenlemeleri mevcuttur. Burada piknik alanı vardır. Burada piknik, yürüyüş ve gölde deniz bisikletleri ile gezinti yapabilirsiniz.

Ayrıca çay bahçeleri ve gözleme evleri de mevcuttur. Burada konaklamak isteyen ziyaretçiler Göl çevresinde çadır kurabilme şansına sahiptirler. Karavan ile Konaklamak için uygun alanlar bulunuyor.

Kapalı çardaklar kenarında barbeküler bulunuyor, ister orada isterseniz de kendi ayarlayacağınız bir yerde Mangal ve Semaver yapabilirsiniz. Ateş Yakmak Serbesttir.

                   Pelitözü Gölü Giriş Ücreti                        

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                           Pelitözü Gölü Nerede?                      

Göl, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Bilecik kent merkezine bağlı Pelitözü Köyünün sınırlarında bulunur. Kent merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta bulunmaktadır.

             Pelitözü Gölü’ne Nasıl Gidilir?             

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan şehir içi otobüsleri ile gelebilirsiniz.  Hususi araç ile Bilecik merkezden gelenler Atatürk Blv. yönünden Kurtul Sokak konumuna doğru ilerleyerek Bilecik Bursa Yolu/D160 yönünde sola dönmelidirler. Ardından tabelaları takip ederek göle ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.