Pembe Kayalıklar Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ

Pembe Kayalıklar Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KOCAELİ

Sevgili Gezginler bu yazımızda sizlere Pembe Kayalıklar Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri – Kamp & Piknik Alanları – Yüzme Yerleri ve Kayalıkların oluşumu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Pembe Kayalıklar Nerede?                             

Kayalıklar, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde Kefken mahallesinde bulunmaktadır. Doğal oluşumlu Pembe Renkli Kayalıklar, Yerli ve yabancılar tarafından ilgi görmektedir. Sizlere bu yazımızda pembe kayaların özellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Pembe Kayalıkların özelliğinden bahsedecek olursak, Bu kayalıklar suyun içerisinde yumuşacık bir hal alıyor ve bu özelliği ile Osmanlı Döneminde dikdörtgen şeklinde kesilerek deniz yoluyla İstanbul’a kadar taşınmıştır. İstanbul’da birçok yapıda kullanılan bu kayalıklar özellikle cami yapımında kullanıldığı belirtiliyor. Bilinen En önemli yapı ise, Sultan Ahmet Cami’dir.

Pembe Kayalıklarda en güzel yapılan etkinlik ise, Fotoğraf çektirmek desek yanlış olmaz, Özellikle Gelin ve Damatlar bu alanda fotoğraf çektirmek için yarışıyorlar. Sizlerde buraya güneşin batımında ve gün doğumunda gelerek güzel kareler yakalayabilirsiniz.

             Pembe Kayalıkların Özelliği Nedir?              

Kayaların En Önemli Özelliği, Bu kayalıklar suyun içerisinde yumuşacık bir hal alıyor ve şekil alabiliyor.

           Pembe Kayalıklar’da Kamp Yapılır mı?          

Evet, Yapılır.  Kayalıkların hemen üst kısmında çadırınızı kurabilirsiniz.  Herhangi bir işletmenin olmadığını belirtelim giderken yanınıza yiyecek içecek alarak gitmenizi tavsiye ediyoruz.

            Pembe Kayalıklar’da Piknik Yapılır mı?           

Pembe Kayalıklarda Piknik Nerede yapabiliriz diye soracak olursanız, hemen yakın bir kısmında bulunan yeşillik alanda veya Araç park edilen yerde piknik yapabilirsiniz.

                Pembe Kayalıklar’da Yüzülür mü?                  

Evet, Yüzebilirsiniz. Denize girme konusuna bahsedecek olursak, kayalıklardan atlayarak denize girenler olmaktadır ama şunu belirtmek isteriz ki çok sayıda Denizanası bulunuyor. ve oldukça tehlikeli olduğunu söylemeliyiz.

                     Pembe Kayalıklar Giriş Ücreti                   

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                   Pembe Kayalıklara Nasıl Gidilir?                    

Şehir Merkezinden Kandıra’ ya kalkan Belediye ve halk otobüsleri ile gidilebilir.

Kendi Aracıyla gelecekler, Kandıra ilçesine doğru hareket ettikten sonra Kandıra – Keften yoluna doru devam etmelidir. Kefen beldesine geldikten sonra Pembe Kayalıklar tabelasını takip ederek kısa sürede ulaşabilirler.

Kandıra arası 28 km olup ortalama 40 dakika, İzmit arası 66 km olup ortalama 1 saat, İstanbul arası 170 km olup ortalama 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.