Anasayfa / Doğal Güzellikler / Pembe Kayalıklar Nerede – Nasıl Gidilir?

Pembe Kayalıklar Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Pembe Kayalıklar Nerede – Nasıl Gidilir? – Kocaeli Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Pembe Kayalıklar Nerede;

İzmit ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde Keften mahallesinde bulunmaktadır. Doğal oluşumlu Pembe Renkli Kayalıklar, Yerli ve yabancılar tarafından ilgi görmektedir. Sizlere bu yazımızda pembe renkli kayaların özellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Pembe Kayalıklar Hakkında;

Pembe Kayalıkların özelliğinden bahsedecek olursak, Bu kayalıklar suyun içerisinde yumuşacık bir hal alıyor ve bu özelliği ile Osmanlı Döneminde dikdörtgen şeklinde kesilerek deniz yoluyla İstanbul’a kadar taşınmıştır. İstanbul’da birçok yapıda kullanılan bu kayalıklar özellikle cami yapımında kullanıldığı belirtiliyor. Bilinen En önemli yapı ise, Sultan Ahmet Camiidir.

Pembe Kayalıklarda ne yapabiliriz diye soracak olursanız, hemen yakın bir kısmında bulunan yeşillik alanda piknik yapabilir, kayalıkların üst tarafında çadır kurabilirsiniz. Denize girme konusuna bahsedecek olursak, kayalıklardan atlayarak denize girenler olmaktadır ama şunu belirtmek isteriz ki çok sayıda Denizanası bulunuyor. Herhangi bir işletmenin olmadığını belirtelim giderken yanınıza yiyecek içecek alarak gitmenizi tavsiye ediyoruz.

OKUMALISIN  Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

Pembe Kayalıklarda en güzel yapılan etkinlik ise, Fotoğraf çektirmek desek yanlış olmaz, Özellikle Gelin ve Damatlar bu alanda fotoğraf çektirmek için yarışıyorlar. Sizlerde buraya güneşin batımında ve gün doğumunda gelerek güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Pembe Kayalıklarında kamp yapmak isterseniz, Kayalıkların hemen üst kısmında çadırınızı kurabilirsiniz. Herhangi bir tesisin olmadığını belirtmek isteriz gelirken hazırlıklı gelmelisiniz.

Pembe Kayalıklara Nasıl Gidilir;

Şehir Merkezinden Kandıra’ ya kalkan Belediye ve halk otobüsleri ile gidilebilir.

Kendi Aracıyla gelecekler, Kandıra ilçesine doğru hareket ettikten sonra Kandıra-Keften yoluna doru devam etmelidir. Kefen beldesine geldikten sonra Pembe Kayalıklar tabelasını takip ederek kısa sürede ulaşabilirler.

Pembe Kayalıklar-Kandıra arası 28 km olup ortalama 40 dakika sürmektedir.

Pembe Kayalıklar-İzmit arası 66 km olup ortalama 1 saat sürmektedir.

Pembe Kayalıklar-İstanbul arası 170 km olup ortalama 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir