Pendik Korusu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Pendik Korusu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Pendik Korusu Nerede?

Koru, İstanbul ilinin Pendik ilçesi sınırları içerisinde Yenişehir Mahallesinde bulunmaktadır. Pendik Millet Bahçesi olarak bilinen alan değil. Bunu söylemeliyiz çünkü çok karıştırılıyor.

 173 bin m2lik bir alanı kapsayan bu yerde doğa ile başbaşa kalma fırsatı bulacaksınız. Pendik Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan bu alan içerisinde;

Mini Hayvanat Bahçesi, Sosyal Tesis, Piknik & Mangal Alanları, Macera Parkuru, Bisiklet parkuru, Yürüyüş Yolu, Mescit, WC ve Çocuk Oyun Alanları yer almaktadır.

Pendik Korusunda Mangal Yapılır mı?

Hayır. Ateş yakarak, Mangal Yapmak Yasaktır.

Doğalgazlı Barbekü alanlarının yapımı tamamlanmasıyla Evden getirdiğiniz ürünleri belirli bir ücret karşılığında pişirebileceksiniz.

Pendik Korusunda Ateş Yakmak Serbest mi?

Hayır, Yasaktır.

Pendik Korusu Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Pendik Korusuna Nasıl Gidilir?

Koru, İstanbul ilinin Pendik ilçesi sınırları içerisinde Yenişehir Mahallesinde bulunmaktadır. Emsey Hastanesi olarak bilinen yerin az ilerisinde bulunuyor.

Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Yenidoğan Peronlar – İbni Sina – Bosna – Çiftlik – Gölet – Battalgazi – Pendik YHT – Palmiye arası hizmet veren 132V numaralı otobüse binip MANOLYA SOKAK durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Hilal Konutları – Ugetam – Mevlana Cami – Çiftlik – Çamlık – Tepeüstü arası hizmet veren 131H numaralı otobüse binip MANOLYA SOKAK durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımıyla kolayca ulaşım sağlayabilirler.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.