Polis Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

Polis Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Polis Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                  Polis Müzesi Nerede?                                

Müze, Ankara ilinin Çankaya ilçe sınırları içerisinde Dikmen semtinde bulunan Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü yerleşkesi içerisinde bulunuyor. Dikmen Vadisi olarak bilinen yerin altındadır.

                      Polis Müzesi Hakkında Bilgiler                      

Türk Polis Teşkilatının tarihini, kültürünü, kurulduğu günden günümüze kadar geçirdiği gelişimini yeni nesillere aktarmak amacıyla kurulmuştur.  Müze, Sultan Abdülmecid döneminden günümüze Polis teşkilatında kullanılan Araç – Gereçler, kıyafetler, izlediği yollar ve karşılaştığı olaylar sergileniyor diyebiliriz.

Geçmişten Günümüze Polis Kıyafetleri…

 1845 yılında kurulan Emniyet Teşkilat o zamandan günümüze kadar birçok değişim göstermiştir. Gerek arabalar olsun gerek kullanılan tesisatlar olsun gerekse de kıyafetler olsun birçok alanda değişim göstermiştir. Bu değişimleri yakından görmek için müzeye mutlaka gitmelisiniz.

6 Bölümden oluşan müze binasında; Osmanlı karakol maketi, Kahraman Polislerimiz, Türk Edebiyatında Polisiye Roman, İlk Parmak izi, Silahlar, Canlandırmalar, Bomba İmha Canlandırma, Polis Köpeklerinin tanıtımı, Trafik kuralları eğitim alanı ve Polis kitaplığı bulunuyor.

Müzenin en dikkat çekici bölümlerinden biri ise, 15 Temmuz Alanı, Şehitlerimize ait kıyafetler, şehit künyelerinin bulunduğu bölümdür. Ayrıca Müzenin açık alanında Zırhlı Polis Araçları da sergilenmektedir.

                           Polis Müzesi Giriş Ücreti                            

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                      Polis Müzesi Ziyaret Saatleri                         

Pazar Günleri KAPALIDIR.

Haftanın diğer günleri 09.00 – 17.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

                    Polis Müzesi’ne Nasıl Gidilir?                      

 Müze, Ankara ilinin Çankaya ilçe sınırları içerisinde Dikmen semtinde bulunmaktadır. Merkezi bir konumda olduğundan dolayı ulaşım oldukça rahattır. Tek yapmanız gereken Ulus – Sıhhiye – Kızılay olarak bilinen merkezi noktaya gelip Otobüs veya Dolmuş seçeneklerini kullanmak olacaktır.

Polis Müzesine Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Ulus – Sıhhiye – Kızılay güzergahından geçen 145 – 154 hat nolu otobüslere binip Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen yerleşkesi durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Polis Müzesine Dolmuş ile Nasıl Gidilir?

Kızılay Güvenpark olarak bilinen yerden hareket eden DİKMEN dolmuşlarına binip Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen yerleşkesi durağında indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.